Moje przemyślenia

Aplikacja Kindle na iPada - to będzie ciekawe

Grzegorz Marczak
9

Amazon ogłasza zestaw aplikacji na urządzenia typu tablet PC z wyraźnym zaznaczeniem, że celują również w iPada. Kindle to w chwili obecnej chyba lider jeśli chodzi o narzędzie do czytania książek w elektronicznej formie. Co więcej Amazon ma doświadczenie zarówno w sprzedaży książek i całym biznesie...

Amazon ogłasza zestaw aplikacji na urządzenia typu tablet PC z wyraźnym zaznaczeniem, że celują również w iPada. Kindle to w chwili obecnej chyba lider jeśli chodzi o narzędzie do czytania książek w elektronicznej formie. Co więcej Amazon ma doświadczenie zarówno w sprzedaży książek i całym biznesie z tym związanym jak również w budowie interfejsu do wygodnego czytania.

Wyobraźmy sobie teraz sytuację w której użytkownicy iPada, masowo przesiadają się z natywnej aplikacji iBooks na aplikację Kindle, która wykorzystuje wszystkie zalety tego urządzenia. Dochody ze sprzedaży książek idą nie do tej kieszeni co trzeba, a co gorsza jest to wyłom w strategii Apple związanej z tabletami.

To oczywiście tylko teoria, w praktyce może się okazać że Apple już na początku powie "nie" i nie dopuści Kindle do sklepu z aplikacjami na iPada. W tym przypadku chyba nikogo by to nie zdziwiło - Amazon ze swoim programem byłaby to bezpośrednia konkurencja dla iBooks.

Amazon nie celuje jednak tylko w iPad-a. Mowa jest o urządzeniach typu tablet również od innych producentów. Zaczynając więc od czytnika, Kindle przeradza się w platformę dostarczającą klientów na różnego rodzaju sprzęt obejmujący zarówno urządzenia mobilne jak i sprzęt stacjonarny. Dzięki temu klient Amazona będzie miał dużo większą swobodę jeśli chodzi o "konsumpcję" ebooków do tego nie będąc ograniczonym tylko do jednego produktu i producenta. Już teraz zresztą możemy pobrać program Kindle na BlackBerry, iPhone, PC i ostatnio nawet na Maka.

Bardzo podoba mi się jak sprytnie Amazon przeniósł obszar rywalizacji z Apple (którym był do tej pory sprzęt i porównywanie czytnika Kindle do iPada) dodając do niego przestrzeń w której to on ma większe doświadczenie, lepsze zaplecze i więcej klientów.

Niespodzianką byłoby natomiast gdyby iBooks jako niezależna aplikacja również został wydany na inne platformy i inne systemy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleKindleebookAmazoniPad