Moje przemyślenia

Gazeta.pl sprząta - zamyka BlogFroga i zaprasza na blox.pl

Grzegorz Marczak
17

Pamiętacie blogfrog? Agora kupiła go chyba w 2007 roku i stworzyła z niego agregator wpisów z polskich blogów. Miał być to taki nasz technorati, niestety nie udało się doprowadzić do sprawnego działania mechanizmu punktacji na bazie którego budowany był ranking blogów. Może nie potrzebnie w ogóle po...

Pamiętacie blogfrog? Agora kupiła go chyba w 2007 roku i stworzyła z niego agregator wpisów z polskich blogów. Miał być to taki nasz technorati, niestety nie udało się doprowadzić do sprawnego działania mechanizmu punktacji na bazie którego budowany był ranking blogów. Może nie potrzebnie w ogóle powstał taki ranking i za dużo wysiłku autorzy skierowali właśnie na tę część serwisu.

W każdym razie o Blogfrogu było głośno przez chwile, tylko przez chwilę. Potem serwis odszedł dosłownie w zapomnienie. Nie robiono w okół niego żadnych akcji marketingowych (a przynajmniej ja takich nie pamiętam), nie udało się też zbudować społeczności zainteresowanej agregowanymi newsami z blogów. Nie wspominając już o tym, że zainteresowanie autorów serwisu skończyło się gdzieś w 2008 roku kiedy to powstał ostatni wpis na blogu Blogfroga.Dziś gazeta przesłała komunikat w którym informuje o zamknięciu Blogfroga i kilku mniejszych serwisów:

Droga Użytkowniczko! Drogi Użytkowniku!
Z przykrością informujemy, że z dniem 25 marca 2010 roku, w najbliższy czwartek, serwis Blogfrog.pl kończy swoją działalność. Od tego dnia nie będą również działały serwisy Blogsport.plBiznews.plBlogi.edziecko.plwiadomosci.gamecorner.pl oraz wszystkie widżety powiązane z tymi serwisami.
Dziękujemy za czas wspólnie spędzony na tych serwisach, za komentarze i uwagi.

Zapraszamy Cię na serwis Blox.pl

Tak więc kończy żywot jeden z pierwszych agregatorów treści z blogów - dłużej tego "trupa w szafie" i tak nie dałoby się trzymać bo mógłby zacząć nieładnie pachnieć. Podoba mi się za to, że przy okazji zamknięcia kilku serwisu zaprasza się użytkowników na blox.pl - serwis który poza forum na gazeta.pl jest chyba najlepszą "społecznościówką" jaka ma Agora.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blogiagora