Artykuł sponsorowany

Startuje usługa JustDrive! Tankowanie jeszcze nigdy nie było takie szybkie i tanie

Kamil Świtalski
Startuje usługa JustDrive! Tankowanie jeszcze nigdy nie było takie szybkie i tanie
158

Aplikacje mobilne wywróciły co najmniej kilka elementów naszego życia do góry nogami. To w jaki sposób się komunikujemy, jak robimy zakupy, jak zamawiamy jedzenie czy wyszukujemy ciekawe miejsca dookoła. A co powiecie na rewolucję w kwestii tankowania samochodu? Takową zaserwuje nam aplikacja JustDrive!

Stacje benzynowe to miejsca, które każdy kierowca odwiedza regularnie. I każdorazowo zostawia tam niemałe sumy pieniędzy -- bo przecież to żadna tajemnica, że nie ważne czy tankujemy benzynę, olej napędowy czy gaz — wszystkie paliwa drożeją z dnia na dzień. Warto więc zadbać o oszczędności. Poza tym trudno ukryć frustrację, kiedy regularnie przy próbie zapłacenia rachunku trafiamy na długą kolejkę wyczekujących gorącego jedzenia klientów. A co powiecie na... kompletne pominięcie nieprzyjemnych wizyt na stacjach i opcję szybkich płatności z telefonu? To jedna z opcji, na którą pozwoli nam rewolucyjna, debiutująca dzisiaj na polskim rynku, aplikacja JustDrive!

Nie stój w kolejkach! Tankuj, oszczędzaj i ruszaj w drogę

Idea aplikacji jest tak prosta, że aż trudno uwierzyć, że tak długo przyszło nam czekać na dzień, aż ktoś ją w końcu zrealizuje w tak dopracowanej formie. JustDrive to innowacyjne na rodzimym rynku rozwiązanie, które pozwoli ekspresowo zatankować samochód na stacjach sieci Orlen oraz Bliska. Oprócz tego jeszcze dzięki niej mamy szansę oszczędzać na paliwie (5 groszy na każdym litrze, a jeżeli weźmiecie udział w programie polecającym — można ten rabat powiększać aż do 50% jej nominalnej ceny). Warto też mieć na uwadze, że osoba korzystająca z polecającego kodu przy rejestracji, otrzymuje 50 groszy zniżki na litrze paliwa przez najbliższych 30 dni!

W praktyce wygląda to następująco:

Wysyłając swój kod polecający do trzech osób, każda z nich rejestruje się w aplikacji i jedzie na stacje zatankować (już ze zniżką 55 gr na litrze: 5 groszy stałe i 50 groszy z kodu polecającego). Dzięki temu otrzymujemy dodatkowe 15 groszy zniżki na litrze paliwa (3 x 5 groszy) przez najbliższych 90 dni. Limit zniżki wynosi 100 litrów na miesiąc. Każda z tych osób może polecić JustDrive dalej, budując w ten sposób od początku swój rabat.

No dobrze, gdzie zatem jest ta rewolucja — w systemie polecania? Też, a w połączeniu ze wspomnianym już wcześniej prostym sposobie korzystania z JustDrive, tworzą idealny zestaw, obok którego trudno przejść obojętnie. Po rejestracji w aplikacji podajemy zestaw naszych danych (w tym NIP działalności gospodarczej, który obecnie niezbędny jest do korzystania z usługi) i po dokonaniu wszelkich formalności -- możemy już ruszać na stację tankować paliwo! Po wlaniu interesującej nas ilości — skanujemy kod QR znajdujący się na dystrybutorze, potwierdzamy płatność w aplikacji... i gotowe! Pieniądze zostaną automatycznie zablokowane na naszym koncie, dzięki podpiętej do JustDrive karcie płatniczej. My zaś wraz z końcem miesiąca otrzymamy jedną zbiorczą fakturę, która uwzględniać będzie wszystkie nasze transakcje z mijającego miesiąca.

Na tę chwilę JustDrive dostępne jest wyłącznie dla posiadaczy działalności gospodarczych, ale twórcy zapowiadają, że na tym jeszcze nie koniec. I wraz z rozwojem aplikacji, będą z niej mogli skorzystać wszyscy kierowcy — nawet ci, którzy nie posiadają zarejestrowanych na siebie firm.

JustDrive: jak to działa?

Twórcy aplikacji JustDrive dokonali wszelkich starań, aby korzystanie z aplikacji (dostępnej za darmo na systemy Android oraz iOS) było możliwie jak najbardziej przyjemne. I tankowanie oraz finalizowanie transakcji są tego najlepszym dowodem, ale sam proces rejestracji także dawno nie był tak przyjemny, jak w tej aplikacji. Ten w dużej mierze opiera się o podanie NIP i wskazanie osoby polecającej, jeżeli takową mamy. Program samodzielnie pobierze informacje o naszej firmie z państwowej bazy danych, zaś do naszych obowiązków należy uzupełnienie adresu e-mail, numeru telefonu, podanie numeru karty płatniczej. Dalej przechodzimy juz do finalizacji procesu, potwierdzając rejestrację kodem który otrzymaliśmy w wiadomości SMS, a także ustawiając kod PIN, z którego korzystać będziemy w usłudze JustDrive. Teraz możemy już ruszać do najbliższej stacji sieci Orlen lub Bliska i tankować auto!

Po zatankowaniu samochodu, wystarczy uruchomić aplikację i korzystając ze skanera kodów QR (będącego jednocześnie jej głównym ekranem) odnaleźć naklejkę na dystrybutorze, a po przetworzeniu przez system i sprawdzeniu czy zgadzają się wartości rachunku — potwierdzić płatność. I to tyle — bez kolejek, bez czekania i bez zbędnych komplikacji!

Program polecający w JustDrive

Usługa oferuje także zaawansowany program polecający, który zapewnia użytkownikom solidne zniżki. Kupowanie benzyny za pół ceny brzmi niezwykle kusząco, nieprawdaż? A jak to działa w praktyce idealnie wytłumaczy poniższa grafika:

Specjalnie dla czytelników AntyWeb mamy także kod polecający, który upoważni wszystkich nowozarejestrowanych użytkowników do 50 groszy dodatkowej zniżki na każdym litrze tankowanego i opłacanego za pośrednictwem aplikacji JustDrive paliwa przez 30 dni. Przy rejestracji wystarczy wpisać JUST-ANTY.
.

JustDrive w praktyce — sprawdziliśmy to!

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie przekonali się jak to działa na własnej skórze. I jest to jedna z tych aplikacji, która wydaje się być niezbędnikiem każdego kierowcy, który regularnie zagląda na obsługiwane przez nią stacje. Cały proces jest dziecinnie prosty, choć kręcenie się wokół dystrybutora z aparatem fotograficznym szybko wzbudziło podejrzenia kierownika stacji paliw, który z uśmiechem przywitał nową aplikację. Z jego perspektywy bowiem wszystko działa tak, jak dobrze mu znana mFlota. I faktycznie — po zeskanowaniu kodu QR z dystrybutora, informacje o płatności nie zajęły więcej, niż kilkunastu sekund. Jak widać na poniższych zdjęciach — tak samo działa to w praktyce. Za niewiele ponad dziesięć litrów paliwa, otrzymaliśmy trochę ponad 50 groszy upustu. Dobry początek i świetny dowód na to, że najwyższy czas zacząć pracować nad rozwinięciem sieci polecającej wśród znajomych!

Aplikację JustDrive pobierzecie w App Store oraz na platformie Google Play!

Wpis powstał przy współpracy z twórcami aplikacji JustDrive.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu