Google

Nowa aplikacja Dysk Google obsługuje Zdjęcia Google i wiele kont

Konrad Kozłowski
Nowa aplikacja Dysk Google obsługuje Zdjęcia Google i wiele kont
3

Google porządkuje swoje usługi oraz aplikacje, dlatego na horyzoncie pojawia się nowa aplikacja Dysku Google, która wygląda o wiele lepiej, integruje się ze Zdjęciami Google i pozwala przełączać się pomiędzy kontami.

Usunięcie integracji Dysku Google ze Zdjęciami Google było pewną niespodzianką, ponieważ firma zrobiła niemałe halo z połączenia tych usług. Użytkownicy, którzy wcześniej dodawali fotografie do Dysku Google mogli bardzo wygodnie przeglądać je w Zdjęciach Google, ponieważ możliwe było włączenie ich automatycznego transferu. Ostatnie kroki firmy spowodowały, że nie tylko pozbyto się tego rozwiązania, ale także zaczęto wliczać w darmową przestrzeń 15 GB wszystkie wgrywane zdjęcia, także te kompresowane do "wysokiej jakości", jak to określa Google. Koszty przestrzeni w chmurze Google nie są wysokie, ale od pewnego progu comiesięczna subskrypcja może sięgnąć nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Asystent Google Was podsłuchuje, nagrywa, a później puszcza te nagrania pracownikom

Część użytkowników bez problemu jednak korzysta z usług Google nie ponosząc żadnych wydatków, a do ich dyspozycji oddana zostanie nowa aplikacja Dysku Google do zainstalowania na komputerach. Pozwala ona z poziomu Eksploratora Windows i Findera przeglądać i edytować pliki, a także nimi bardzo wygodnie zarządzać. Działania z ostatnich tygodni spowodowały także, że firma wprowadzi bardziej spójny interfejs dla swoich usług wśród użytkowników zwykłych oraz firmowych. Wszystko określane jest mianem Google Workspace, a dzięki temu w ręce konsumentów trafi ta sama dobra aplikacja.

Nowa aplikacja Dysk Google

Wnosi ona odświeżony wygląd i dodatkowe funkcje. Sam interfejs wydaje się bardziej czytelny i przyjemny dla oka, a moją nową ulubioną cechą będzie tak zwane streamowanie plików, dzięki czemu w pamięci komputera nie będą zapisywane kompletnie żadne dane, ponieważ nawet w obrębie Eksploratora Windows będziemy pracować tylko nad plikami znajdującymi się w chmurze. Oczywiście możliwe będzie zaznaczenie kilku wybranych katalogów, które zapiszemy w trybie offline, ale jeśli nie potrzebujemy takiej możliwości lub ogranicza nas przestrzeń dyskowa, to bardzo łatwo będzie można zdecydować się na model streamowania.

Informacje o zaszczepieniu już niedługo w systemie Android

Równie szybko będzie można w aplikacji uruchomić mirroring plików z chmury na naszym dysku, tak byśmy mieli zawsze kopię zapasową na naszym kompuetrze. Wszystkie dokonywane zmiany w strukturze katalogów oraz w plikach będą synchronizowane z chmurą, ale gdy stracimy dostęp do Sieci, to nadal będziemy mogli pracować na wszystkich danych.

Zdjęcia Google w aplikacji Dysk Google. Wiele kont

Na zrzutach ekranu widoczne są także takie opcje jak praca w czasie rzeczywistym nad plikami Microsoft Office, co pozwala podejrzeć, którzy ze współpracowników je edytują. Druga dodatkowa opcja, to wgrywanie plików do usługi Zdjęcia Google - do wyboru są oczywiście dwa warianty: jakość oryginalna oraz wysoka jakość (kompresja). Nie mniej istotna jest możliwość przełączania się pomiędzy kilkoma kontami, co pozwala wygodnie używać jednocześnie konta prywatnego i służbowego na jednym urządzeniu.

Zdjęcia Google dla wielu wciąż darmowe i bez limitów. Dlaczego?

Opisana wersja Dysku Google dla komputerów oznaczona jest numerkiem 49 i będzie ona wkrótce udostępniana wszystkim użytkownikom.

Źródło: chromeunboxed

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu