Felietony

Antyweb wcale nie jest taki wolny :)

Grzegorz Ułan
Antyweb wcale nie jest taki wolny :)
48

Często w komentarzach zostawiacie nam informację o problemach z ładowaniem stron Antyweba. Oczywiście cały czas słuchamy Was i pracujemy nad optymalizacją naszego serwisu, jednak spójrzmy jak to naprawdę wygląda i to z Waszej strony. Google Analytics udostępniło właśnie możliwość zbadania szybkości...

Często w komentarzach zostawiacie nam informację o problemach z ładowaniem stron Antyweba. Oczywiście cały czas słuchamy Was i pracujemy nad optymalizacją naszego serwisu, jednak spójrzmy jak to naprawdę wygląda i to z Waszej strony. Google Analytics udostępniło właśnie możliwość zbadania szybkości serwisu u odwiedzający użytkowników.

Na początek spójrzmy co myśli samo Google o szybkości Antyweba. Korzystając z narzędzia dla developerów - https://developers.google.com/pagespeed/.

A high score indicates little room for improvement

90 punktów na 100 możliwych. Nie jest źle, jest jeszcze trochę do zrobienia i jak wspomniałem pracujemy nad tym, pierwsze efekty zobaczycie już w nowym roku:).

Popatrzmy jeszcze jak to wygląda od Waszej strony.

Średni czas ładowania strony - 12,37 s. To naprawdę nieźle, zważywszy na to, że to uśrednione dane, zależne od wielu czynników, takich jak szybkość internetu z którego korzystacie, czy łączycie się przez komórkę czy desktopa, pory dnia, albo w ogóle jaki to dzień. Raz na wykresach widzimy prędkość ładowania w granicach 5 s, tydzień później jest już 15 sekund. Pozostałe parametry również nie są niepokojące, jedynie średni czas przekierowań jest do poprawienia.

Tak jak mówiłem pracujemy nad tym:). Pochwalcie się może teraz swoimi wynikami:). Statystyki te dostępne są w menu Treść - Szybkość witryny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

antywebGoogle Analytics