Felietony

Antyweb i Spidersweb przedstawiają: Poradnik linkowania dla Wirtualnemedia.pl

Grzegorz Marczak

Rocznik 74. Pasjonat nowych technologii, kibic wsz...

41

Nic mnie tak nie irytuje w internecie jak udawanie głupka. Szczególnie kiedy głupka udają ci którzy zajmują się mediami. O co chodzi? Dziś na Wirtualnemedia.pl ukazał się artykuł z opiniami ekspertów na temat ostatnich poczynań Jarosława Kuźniara. Przeczytałem z zainteresowaniem bo przeważnie nie...

Nic mnie tak nie irytuje w internecie jak udawanie głupka. Szczególnie kiedy głupka udają ci którzy zajmują się mediami.

O co chodzi? Dziś na Wirtualnemedia.pl ukazał się artykuł z opiniami ekspertów na temat ostatnich poczynań Jarosława Kuźniara. Przeczytałem z zainteresowaniem bo przeważnie nie zgadzam się z "Social Media Ninja".

W tekście był fragment wypowiedzi z Spidersweb gdzie wcześniej ukazał się z Kuźniarem wywiad. I wiecie co jak to zwykle bywa Wirtualnemedia udają, że coś takiego jak link do źródła z którego bierze się cytat nie istnieje.

Razem z Przemkiem w osobnych wpisach na Facebooku zwróciliśmy im na to uwagę. I co? Jaka była reakcja? Cały fragment został skasowany! Tak, też nie mogę w to uwierzyć.

Wychodzi więc na to, że Wirtualnemiedia potrzebują jakiegoś poradnika dla "opornych" jak się w internecie wstawia linki. Nie wspomnę już, że to jest dobrym zwyczajem, takie uhonorowanie źródła z którego miało się informacje.

Tak więc drogi redaktorze Wirtualne media. Są dwie drogi! Jedna łatwiejsza druga trudniejsza. Łatwiejsza jest taka: szukaj w swoim CMS symbolu linku. Najedź na wybranych fragment tekstu który ma linkować, zaznacz tekst, pociśnij ikonkę z linkiem i wstaw adres źródła tekstu, newsa, informacji. Każdy da radę nawet najbardziej odporny i oporny. Druga droga jest bardziej skomplikowana trzeba użyć tagów html…ale to może być za trudne na tym etapie. Pozostańmy więc przy opcji pierwszej.

A teraz przykład jak wygląda link. Spidersweb też zamieścił dla was poradnik. Drogi redaktor z Wirtualnemedia widzi to oznaczenie innym kolorem a czasem podkreślenie? To jest właśnie link w który da się klikać. Nie trzeba nic kasować, a jak ktoś zwróci wam uwagę (każdemu zdarza się zapomnieć) to wystarczy zajrzeć do poradnika.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Spider's Web