Po Godzinach

Anna Gacek zmuszona do opuszczenia radiowej Trójki, Wojciech Mann reaguje

Kamil Pieczonka
Anna Gacek zmuszona do opuszczenia radiowej Trójki, Wojciech Mann reaguje
128

Program Trzeci Polskiego Radia, czyli popularna Trójka to rozgłośnia z bogatą historią i tradycjami. Niestety "dobra zmiana" w polskich, publicznych mediach mocno w ostatnich latach odcisnęła swoje piętno na tej stacji, co spowodowało exodus wielu cenionych dziennikarzy. Tym razem padło na Annę Gacek.

Anna Gacek i Wojciech Mann mają krótkie oświadczenie

Anna Gacek pracowała w Polskim Radiu przez ostatnie 19 lat, w ostatnim czasie prowadziła takie audycje jak "Aksamit", "Do południa" czy "W tonacji Trójki", które prowadziła wspólnie z Wojciechem Mannem. Niestety dzisiaj już tej audycji nie poprowadzi, bo jak poinformowała rzecznik stacji, wczoraj skończyła się jej umowa, a nowa propozycja złożona przez władze stacji nie została przyjęta. Tym samym Anna Gacek pożegnała się ze stacją nie mając nawet szansy poinformować o tym swoich słuchaczy. W jej obronie stanął Wojciech Mann, legenda stacji, który nie zamierza samodzielnie prowadzić audycji "W tonacji Trójki". Podobnie postąpili inni dziennikarze z redakcji muzycznej rozgłośni. Na Facebooku pojawiło się nawet wspólne oświadczenie Anny Gacek i Wojciecha Manna.

Oświadczenie jest raczej jasne, dziennikarze nie zgadzają się z decyzjami podejmowanymi przez władze stacji. Portal WirtualneMedia powołując się na anonimowe źródło w rozgłośni, napisał, że cała sprawa może mieć drugi dno. Wojciech Mann jest solą w oku władz stacji, zaprasza gości, którzy nieprzychylnie wyrażają się o obecnej partii rządzącej, a nie można go zwolnić, bo to w zasadzie człowiek legenda. Zamieszanie związane z odejściem Anny Gacek miałoby go zmusić do dobrowolnej rezygnacji z pracy w radiowej Trójki. Czy faktycznie do tego dojdzie dowiemy się pewnie za jakiś czas.

Słuchacze radia, których przez prowadzoną od kilku lat politykę kadrową i tak jest coraz mniej, są zdruzgotani ostatnimi decyzjami i zbierają podpisy pod petycją o odwołanie władz stacji, która zostanie wysłała do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tej chwili wniosek poparło już ponad 14 000 osób.

Aktualizacja, 11.03.2020, 13:30:

Sytuacja zrobiła się jeszcze ciekawsza, oświadczenie wydane przez Annę Gacek i Wojciecha Manna zniknęło z sieci, natomiast sam dziennikarz poinformował za pośrednictwem Gazety Wyborczej, że odchodzi z rozgłośni. Anna Gacek otrzymała propozycję pracy w roli wydawcy, co oznaczałoby, że przestanie występować na antenie, dlatego zrezygnowała z dalszej współpracy z radiową Trójką.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu