Google

Google zwiększa dochody o 51%

Grzegorz Marczak
Google zwiększa dochody o 51%
12

Wszystkie firmy raportują w tym okresie swoje wyniki finansowe nie wszystkie jednak mogą pochwalić się 51% wzrostem dochodu tak jak Google (mimo tak imponujących wzrostów google nie osiągnęło zakładanych celów finansowych w raportowanym okresie !). Całkowity dochód Google w okresie raportowanym to $...

Wszystkie firmy raportują w tym okresie swoje wyniki finansowe nie wszystkie jednak mogą pochwalić się 51% wzrostem dochodu tak jak Google (mimo tak imponujących wzrostów google nie osiągnęło zakładanych celów finansowych w raportowanym okresie !). Całkowity dochód Google w okresie raportowanym to $4,83 miliarda dolarów z czego 1,6 miliarda pochodzi z systemu reklamowe adsense. Google dość mocno zdystansowało się od konkurencji takiej jak Yahoo które wzrost dochodów to ok 8%.

Nielsen w tym samym czasie przedstawił swoje dane dotyczące oglądalności serwisów Googe oraz rynku wyszukiwarek.. Jeśli chodzi o wyszukiwarkę to Google jest niekwestionowanym liderem z 56% rynku, Yahoo to 17,7 % a goni je Windows Live Search 13,8%.

Ilość unikalnych użytkowników odwiedzających miesięcznie witrynę Google to ponad 114 milionów. Do tak dobrego wyniku przyczyniają się między innym wzrosty takich serwisów Google jak Picasa (wzrost o 197%), YouTube (81%), Blogger (52%).

Trzeba przyznać, że dobre wyniki Google oznaczają coraz większe problemy Yahoo.

Osobiście lubię Yahoo, które moim zdaniem dokonało wielu ciekawych i wartościowych inwestycji (flickr, delicje itp) - jednak przyszłość tej firmy stoi pod dużym znakiem zapytania - prawdopodobnym rozwiązaniem tej sytuacji może być sprzedaż firmy (o czym co jakiś czas pojawiają się plotki w internecie).

Aktualizacja : Właśnie pojawiła się informacja o prawdopodobnym kolejnym zakupie yahoo - ma być to Maven Networks firma oferująca video hosting dla przedsiębiorstw takich jak Fox News, Sony BMG, the Financial Times itp. Wartość transakcji szacowana jest na 160 do 170 milionów dolarów - informacja ta nie jest potwierdzona.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu