Netflix

Darmowy miesiąc za wypełnienie ankiety od Netflix. Padają nietypowe pytania

Konrad Kozłowski
Darmowy miesiąc za wypełnienie ankiety od Netflix. Padają nietypowe pytania
24

Netflix zasłynął w ostatnim czasie z testów jakie przeprowadza, a teraz zaskakuje nas po raz kolejny - wypełniona ankieta, do której został zaproszony jeden z naszych czytelników, miała mu zapewnić darmowy dostęp do serwisu na miesiąc, a to nie koniec niespodzianek.

E-mail z linkiem do ankiety wpłynął do skrzynki przed godziną 1:00 tej nocy. To raczej potwierdza, że Netflix nie zaplanował żadnego żartu na Prima Aprilis, tylko faktycznie zainteresowany jest opinią użytkowników. Kolejnym potwierdzeniem jest fakt, że link do ankiety był personalizowany i mógł być użyty tylko przez osobę, która go otrzymała.

Zobacz też: Netflix uwielbia „testy” i „eksperymenty” – oto najciekawsze przypadki

Jeszcze przed samą ankietą doszło do czegoś intrygującego - w jednym z komunikatów nasz czytelnik został poproszony o przygotowanie... miarki. Do czego miałaby ona być potrzebna? Odpowiedź nadeszła prawdopodobnie w jednym z pytań - nie jesteśmy pewni, to tylko nasze spekulacje. Wśród zadanych pytań pojawiło się to dotyczące posiadania drugiego ekranu, na przykład poza laptopem/tradycyjnym komputerem. Mniemamy, że gdyby odpowiedź na to pytanie zabrzmiała "tak", to Netflix chciałby poznać odległość jaka dzieli obydwa odbiorniki, co mogłoby dać pewien pogląd na to, dlaczego częściej wybierany jest jeden lub drugi ekran.

Pozostałe pytania były dość standardowe. Netflix dopytywał jakie urządzenia posiada użytkownik (TV, tablet, komputer, smartfon), na jakich urządzeniach najczęściej ogląda Netfliksa, gdzie najczęściej oglądał na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy, a nawet o to, ile komputerów posiada i jakiego typu (PC, laptop, 2 w 1). Później chciano, by doprecyzowane było, który z nich pełni rolę głównego komputera i czy podłączone do niego są dodatkowe ekrany (monitor, projektor). Jednym z pytań, które nasz czytelnik zapamiętał, było także to dotyczące liczby domowników zamieszkujących razem z nim.

Polecamy: Blisko 50 nowości na Netflix od dzisiaj – sprawdź listę co dodano

Według zapewnień Netfliksa, rekompensata za poświęcony czas - czyli darmowy dostęp na miesiąc - będzie aktywowana na przestrzeni nadchodzących 2-3 tygodni. Jeśli również otrzymaliście takie zaproszenie i możecie rozszerzyć naszą wiedzę na temat ankiety, to śmiało dawajcie znać w komentarzach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu