Scena moderska nie próżnuje. Na konsoli Nintendo Switch udało się zainstalować Androida, co otwiera nowe możliwości. Jest jednak pewien haczyk.
Android na Nintendo Switch to zupełnie nowe możliwości i tysiące aplikacji na wyciągnięcie ręki
Hybrydowa konsolka Nintendo Switch doczekała się wiernego grona fanów na całym świecie. Tamtejsza biblioteka rozrasta się z każdym kwartałem, a gry takie jak Fire Emblem: Three Houses czy Super Mario Maker 2 które ma na wyłączność są w stanie przekonać do niej nawet największych sceptyków. Mimo wszystko często słychać narzekania na brak ulubionych aplikacji, które są... właściwie wszędzie indziej. Scena homebrew dla Nintendo Switch działa bardzo prężnie — a od niedawna głośno zrobiło się o możliwości uruchomienia na niej również systemu Android (nieoficjalnego portu LineageOS 15.1, który bazuje na tym z przystawki Nvidia Shield — będącym odpowiednikiem Oreo).
Zobacz też: Nintendo Switch. Nowa wersja konsoli pozwoli pograć dłużej
Android na Nintendo Switch: ocean nowych możliwości
Naturalnie Android na konsoli Nintendo pojawił się nieoficjalnie — i jego instalacja wymaga kombinowania. Wszyscy zainteresowani tematem muszą mieć na uwadze, że do działania niezbędne będą starsze warianty konsoli, które obsługiwane są przez Hekate. Jeżeli macie odpowiedni sprzęt i chcielibyście na własną odpowiedzialność wyposażyć konsolkę w dodatkowy system — na forum XDA Developers znajdziecie dokładne instrukcje. Pamiętajcie tylko, że to ingerencja w oprogramowanie urządzenia, które może skończyć się uszkodzeniem sprzętu.
Po instalacji użytkownicy mogą cieszyć się pełną funkcjonalnością LineageOS 15.1. Później wystarczy doinstalować kilka aplikacji i... pasjonaci mogą zamienić Switcha w tablet z Androidem. Bez problemu też uruchomimy wówczas gry takie jak Half-Life 2 czy Portal, które zostały przygotowane z myślą o Nvidia Shield.
Zobacz też: Nintendo Switch Lite czy Nintendo Switch - którą konsolę wybrać?
Ale Android to cały ocean najrozmaitszych aplikacji. I po zainstalowaniu Androida nareszcie zainteresowani użytkownicy będą mogli na hybrydowej konsolce Nintendo oglądać Netflixa (chociaż zapomnijcie o najwyższej jakości, jako że nie ma video DRM). Co więcej — emulatory innych platform także są na wyciągnięcie ręki, choć ze wsparciem kontrolerów... jest różnie. Część programów nie podziała jak należy ze względu na brak kamery, mikrofonu czy GPS. Podobno występują też problemy z łącznością WiFi, a także drenażem baterii — na Androidzie nie ma możliwości uśpienia konsolki.
Dla fanów majsterkowania, homebrew i — krótko mówiąc — kombinowania, instalacja nowego systemu na Nintendo Switch otwiera cały ocean możliwości. Mi Android w smartfonie zdecydowanie wystarczy, ale patrząc na zainteresowanie i sensacje którą wzbudziła informacja o możliwości instalacji nowego systemu, widać że pasjonatów takich rozwiązań nie brakuje.
Zobacz też: Problem z kontrolerem Nintendo Switch? Podpowiadamy co zrobić
Źródło: The Verge, XDA Developers
Grafika w nagłówku: YT
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu