Felietony

Android Market website - nareszcie!

Grzegorz Marczak
Android Market website - nareszcie!
19

Google zrobiło coś na co niestety jeszcze nie doczekali się użytkownicy telefonów z iOS. Dzisiaj podczas prezentacji wersji 3.0 Androida na tablety czyli Honeycomb premierę miał również Android Market w wersji www, strona jest już dostępna online pod adresem market.android.com. Mając w bazie ponad...


Google zrobiło coś na co niestety jeszcze nie doczekali się użytkownicy telefonów z iOS. Dzisiaj podczas prezentacji wersji 3.0 Androida na tablety czyli Honeycomb premierę miał również Android Market w wersji www, strona jest już dostępna online pod adresem market.android.com. Mając w bazie ponad 100 tysięcy aplikacji Google słusznie pomyślało, że warto ułatwić ich przeglądanie i zaprezentować aplikacje na klasycznej stronie internetowej.

Oprócz klasycznego katalogu Android Market na www posiada również możliwość przesłania pobranej aplikacji prosto na nasz telefon - robi się to podobno szybko bo za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Mamy też oczywiście funkcje społecznościowe, możemy podzielić się znalezioną aplikacją na twitterze, lub też dodać recenzję do niedawno zakupionego programu.

Google potrafiło też rozwiązać problem z obecnie posiadanymi aplikacjami. Otóż wystarczy się zalogować do sklepu (wersja www) poprzez konto Google i przejść do opcji "My Market Account" aby zarządzać posiadanymi na telefonie programami.
Jeśli chodzi o prezentację poszczególnych aplikacji to jest nieźle ale bez specjalnej finezji. Wydaje mi się jednak, że w Android Market mamy nieco więcej informacji o produkcie niż w App Store. Większość z nich jest oczywiście taka sama czyli opis, zdjęcia, recenzje, powiązana aplikacje itp - mam natomiast też filmy prezentujące programy i dość przejrzystą informację na temat informacji do których aplikacja będzie miała dostęp.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidandroid market