LG

Lolipop trafia do flagowca LG. Aktualizacja zaczyna się w... Polsce

Maciej Sikorski
Lolipop trafia do flagowca LG. Aktualizacja zaczyna się w... Polsce
49

Dziwnie rozpoczyna się niedzielną prasówkę branżową od przeczytania, że nasz rynek będzie wyróżniony przez dużego producenta sprzętu - ewenement. Tymczasem LG aktualizuje swojego flagowca, model G3 do Androida 5.0 Lolipop i zaczyna od Polski. Proces ma wystartować już za kilka dni - cieszą się użytk...

Dziwnie rozpoczyna się niedzielną prasówkę branżową od przeczytania, że nasz rynek będzie wyróżniony przez dużego producenta sprzętu - ewenement. Tymczasem LG aktualizuje swojego flagowca, model G3 do Androida 5.0 Lolipop i zaczyna od Polski. Proces ma wystartować już za kilka dni - cieszą się użytkownicy sprzętu, cieszą się i recenzenci posiadający smartfon koreańskiego producenta.

Doniesienia nie pochodzą z jakiegoś tajemniczego źródła, osoby "dobrze zorientowanej w planach firmy" czy koreańskich albo chińskich mediów – LG oficjalnie informuje o tym na stronie internetowej:

LG Electronics (LG) this week will begin rolling out the highly anticipated Android 5.0 Lollipop upgrade for G3 smartphones starting in Poland this week, to be followed by other key markets in the near future. LG, the first global smartphone manufacturer to offer the Lollipop upgrade in 2014, will subsequently announce an upgrade schedule for other LG mobile devices. [źródło]

Przyznam, że ciekawie to brzmi: other key markets. Staliśmy się w czyichś oczach ważnym rynkiem. Zazwyczaj narzekamy, iż coś (urządzenie albo usługa) dociera do nas dużo później niż do innych państw albo nie dociera wcale, a tu taka niespodzianka. Polska pojawi się w zagranicznych serwisach, pewnie w głowach niektórych użytkowników pojawi się pytanie: dlaczego akurat oni? Warto przy tym podkreślić, że nie będziemy długo odosobnienie – LG szybko ma dodawać do listy kolejne kraje.

Ciekawe jest to, że o aktualizację zawalczyło właśnie LG – kilka lat temu korporacja zbierała cięgi za brak odświeżania systemu lub poważne opóźnienia na tej płaszczyźnie, dzisiaj wyprzedzają Google, co naprawdę skłania już do myślenia. Koreański producent uczył się na błędach i odebrał niezłą lekcję od korporacji z Mountain View podczas dwuletniej współpracy nad Nexusami. Niedługo zapewne pojawi się więcej informacji na temat aktualizacji, postaramy się na bieżąco informować o wydarzeniach z "frontu".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidLGLG G3hotmobile