Android

Oto pierwszy "polski" powód za tym, by zainstalować Android Auto

Jakub Szczęsny
Oto pierwszy "polski" powód za tym, by zainstalować Android Auto
21

Interfejs samochodowy Android Auto nie jest jeszcze dostępny w naszym kraju (oficjalnie), ale wiele wskazuje na to, że wkrótce może się to zmienić. Okazuje się, że aplikacja dla smartfonów wywołująca na ekranie pełnoprawny interfejs została właśnie spolszczona.

Do tej pory, aplikacja Android Auto była dostępna jedynie w języku angielskim i miało to związek ze źródłem, z którego pochodzą wszystkie instalacje programu w Polsce. Jedyną drogą uzyskania aplikacji jest pobranie go z zewnętrznego źródła - ze względów prawnych nie jest ona dostępna w Polsce. Google nie chce brać odpowiedzialności za ewentualne roszczenia kierowców oskarżających interfejs Auto o np. spowodowanie kolizji drogowej. Niemniej, nie przeszkadza to Google w dostarczaniu lokalizacji językowej użytkownikom programu.

Konrad Kozłowski, który jako pierwszy w redakcji zauważył tę zmianę uważa, że ma to związek z działaniem aplikacji Google w jego smartfonie. Nie przypomina sobie, aby aplikacja Android Auto była osobno aktualizowana przez mechanizm zaszyty w Google Play. Toteż, można domniemywać, ze program otrzymał lokalizację językową ze względu na działanie centralnej aplikacji mającej wpływ na inne elementy systemu. Spolszczenie jest pełne i obejmuje nie tylko interfejs samego programu, ale również powiadomienia oraz inne sekcje. To dobry prognostyk dla fanów Android Auto w Polsce - może się okazać, że już wkrótce otrzymają oni dostęp do oficjalnej wersji interfejsu dostarczanej już przez sklep Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidAndroid Auto