Felietony

Android 7.1 Developer Preview jeszcze w tym miesiącu [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
11

Choć Android 7.1 został już zaprezentowany i wdrożony do smartfonów Pixel, ciągle czekają na niego pozostałe urządzenia. Jeszcze w tym miesiącu ma ruszyć oficjalny program testowy dla tej wersji systemu.

Android 7.1 dev preview

Wersja Developer Preview Androida 7.1 ma zostać udostępniona wyłącznie posiadaczom urządzeń  Nexus 5X, 6P oraz Pixel C. Pozostale modele miałyby być dodawane do programu wraz z upływem czasu. Tego nie ma jednak zbyt wiele, bo finalna wersja nowego Androida ma zadebiutować już w grudniu. Więcej informacji na temat programu betatestów oraz możliwość przystąpienia do niego znajdziecie na stronie google.com/android/beta.

Android 7.1 wprowadza szereg zmian. Wśród najważniejszych warto wymienić API Shortcuts, które pozwala dodawać polecenia do menu kontekstowego wyświetlanego po dłuższym przytrzymaniu ikon na pulpicie. Dodano też obsługę metadanych dla tapet, a także wstawianie obrazków bezpośrednio z klawiatury (znak czasów...). Pojawił się też menedżer pamięci, który pozwala szybko wyczyścić nasze urządzenie ze zbędnych plików.

WD wprowadza SSD-ki

WD wprowadza do sprzedaży swoje pierwsze konsumenckie dyski SSD. Są to nośniki należące do serii Green oraz Blue. Pierwsze z nich będą dostępne w pojemnościach  120 GB oraz 240 GB oraz w wariantach z interfejsami SATA III (2,5") lub M.2 2280. Deklarowane pprzez producenta prędkości transferu wyniosą 540 MB/s dla odczytu oraz 405 MB/s dla zapisu. W przypadku WD Blue do dyspozycji otrzymamy modele 250 GB, 500 GB oraz 1 TB (również w wersjach SATA III i M.2). W tym przypadku prędkości wyniosą 545 MB/s oraz 525 MB/s. Produkty zostaną objęte 3-letnią gwarancją. Ich ceny wyniosą od 79 do 299 dolarów.

Orange rozdaje 2 GB za mecz Polaków

https://twitter.com/RzecznikOrange/status/785953416656871425

Z okazji wczorajszego zwycięstwa Orange rozdaje swoim klientom 2 GB internetu. Aby otrzymać prezent należy wysłać SMS o treści MAMYTO pod nr 277. Pakiet 2 GB można uruchomić do 13 października, a jego ważność to 5 dni. Nie jest to pierwszy i prawdopodobnie ostatni raz, kiedy klienci tej sieci mogą liczyć na tego typu prezenty. Szkoda, że pakiet znika po 5 dniach - w tym czasie będzie dość trudno wykorzystać 2 GB na telefonie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu