Android

Android 6.0 dla LG G4 już w przyszłym tygodniu. Polska znów pierwszym krajem! [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
41

LG robi to dobrze! Koreańczycy właśnie zapowiedzieli aktualizację LG G4 do Androida 6.0 Marshmallow. Proces ruszy w przyszłym tygodniu, a jako pierwsi nowy system otrzymają polscy użytkownicy smartfona! LG G4 z Marshmallow Tym sposobem LG kolejny raz staje się pierwszym producentem, który udos...

LG robi to dobrze! Koreańczycy właśnie zapowiedzieli aktualizację LG G4 do Androida 6.0 Marshmallow. Proces ruszy w przyszłym tygodniu, a jako pierwsi nowy system otrzymają polscy użytkownicy smartfona!

LG G4 z Marshmallow

Tym sposobem LG kolejny raz staje się pierwszym producentem, który udostępnia nowego Androida dla swojego flagowego smartfona. Analogiczną sytuację mieliśmy rok temu. Wówczas LG G3 również otrzymał aktualizację jako pierwszy i, podobnie jak teraz, trafiła ona najpierw do Polski. Ma to oczywiście swoje dobre i złe strony: dostaniemy nowy system ze wszystkimi udoskonaleniami i funkcjami, ale istnieje spora szansa, że będzie on wymagał jeszcze poprawek. Na podstawie opinii zebranych w Polsce LG będzie udoskonalać swoje oprogramowanie, a następnie udostępni je w innych regionach.

Facebook Notify

Już od jakiegoś czasu mówi się o nowej aplikacji Facebooka, która miałaby służyć szybkiemu i efektywnemu dostarczaniu newsów w czasie rzeczywistym. Wiemy już, że będzie ona nosiła nazwę Notify. Użytkownik otrzyma możliwość wyboru kanałów, z których przesyłane będą wiadomości, a następnie będzie regularnie o nich powiadamiany. Na iOS będzie to wyglądać tak, jak na powyższym obrazku. Notify ma być prawdopodobnie bezpośrednim konkurentem funkcji Moments, którą niedawno wprowadził Twitter. Jest ona swoistym agregatorem newsów opartym na algorytmach, a więc rekomendującym użytkownikowi tweety uznane za najciekawsze.

Microsoft Dialer dla Androida

Microsoft regularnie rozszerza portfolio swoich aplikacji dla Androida. Następny w kolejności programem, który zobaczymy w Google Play ma być dialer stworzony przez zespół odpowiedzialny za Skype'a. Jak łatwo się domyślić, dzięki temu będziemy mogli prowadzić rozmowy głosowe za pośrednictwem internetu. Nowy dialer jest aktualnie testowany w Indiach, ale z czasem ma zostać udostępniony w innych regionach. Co najzabawniejsze wersja dla Windowsa Phone nie pojawi się wcześniej niż w 2016 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu