Google

Asystent pasa ruchu działa już w polskim Google Maps [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Asystent pasa ruchu działa już w polskim Google Maps [prasówka]
22

Jeżeli używacie aplikacji mobilnej Google Maps jako nawigacji, mamy dla Was dobrą wiadomość. Polska wersja wreszcie zaczęła dostarczać kierowcom informacje o tym, jaki pas ruchu podczas jazdy powinni zająć. Asystent pasa ruchu w Google Map Jakiś czas temu w prasówce pisałem o wprowadzeniu asys...

Jeżeli używacie aplikacji mobilnej Google Maps jako nawigacji, mamy dla Was dobrą wiadomość. Polska wersja wreszcie zaczęła dostarczać kierowcom informacje o tym, jaki pas ruchu podczas jazdy powinni zająć.

Asystent pasa ruchu w Google Map

Jakiś czas temu w prasówce pisałem o wprowadzeniu asystenta pasa ruchu w amerykańskiej wersji Google Maps. Jeden z czytelników poinformował dziś nas o aktywowaniu tej funkcji również w polskiej aplikacji. Co prawda, nie testowałem tego jeszcze w praktyce, ale faktycznie w nawigacji widać dodatkowy panel, na którym wyświetlane są informacje o konieczności zajęcia konkretnego pasa w celu wykonania manewru. Dajcie znać, jak to działa u Was.

Tłumacz w aplikacjach w Androidzie 6.0

Android 6.0 wprowadza do systemu praktyczną funkcję tłumaczenia dowolnego tekstu w aplikacjach. Oznacza to, że nie będziemy musieli już przełączać się między programami i kopiować interesujących nas fraz. Zamiast tego wystarczy je zaznaczyć, a następnie w wyświetlonym menu wybrać opcję "tłumacz". Co najfajniejsze, rozwiązanie to działa w każdym miejscu, gdzie mamy możliwość zaznaczania tekstu, bo jest natywnie dostarczane z poziomu systemowego frameworka.

Synaptics i 3D Touch w Androidzie

Synaptics ma ambicje, aby wprowadzić rozpoznawanie siły nacisku w smartfonach z Androidem. Nowy kontroler dotyku ClearForce ma zostać zaimplementowany w panelach Synaptics serii 3700, które są montowane w topowych smartfonach. Sęk w tym, że jest to dopiero implementacja hardware'owa, a to zaledwie jedna strona medalu. Do pełni szczęścia potrzebne jest wsparcie ze strony oprogramowania, a tego póki co próżno szukać w Androidzie.

23,5 proc. urządzeń na Lollipopie

Zostajemy w temacie Google'a i jego platformy mobilnej. Na stronie dla deweloperów opublikowane zostały statystyki dotyczące popularności poszczególnych wersji systemu (jak co miesiąc). Na dzień 5 października Lollipop mógł się pochwalić udziałem na poziomie 23,5 proc., notując kolejny wzrost. Niemniej ciągle najpopularniejszą wersją Androida pozostaje KitKat z 38 proc. Drugie miejsce zajmują natomiast wersje oznaczone jako Jelly Bean z 30,2 proc. Nowego Androida 6.0 Marshmallow jeszcze nie ma w zestawieniu i jest mało prawdopodobne, że pojawi się tutaj za miesiąc.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu