Tablety

Android 4.0 na Kindle Fire? Pierwsza wersja wygląda obiecująco [wideo]

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Android 4.0 na Kindle Fire? Pierwsza wersja wygląda obiecująco [wideo]
12

Dwustu-dolarowy tablet Amazonu nie tylko robi furorę pod względem sprzedaży, ale również wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród osób zainteresowanych grzebaniem w systemie urządzenia oraz instalacją nieoficjalnych wersji Androida. Obecnie najgorętszą wersją systemu Google jest Ice Cream Sandwic...

Dwustu-dolarowy tablet Amazonu nie tylko robi furorę pod względem sprzedaży, ale również wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród osób zainteresowanych grzebaniem w systemie urządzenia oraz instalacją nieoficjalnych wersji Androida. Obecnie najgorętszą wersją systemu Google jest Ice Cream Sandwich, którą entuzjaści portują na każde, możliwe urządzenie. Jednym z nich jest tablet Kindle Fire.

Brad Linder autor bloga liliputing.com opublikował wideo prezentujące Kindle Fire pracujący pod kontrolą Androida 4.0.

Według mnie, choć udostępniona wersja jest bardzo wczesna i posiada wiele błędów, to daje wyobrażenie o możliwościach i potencjale Kindle Fire. Pojawia się jednak pytanie: ile osób kupi tablet Amazonu, w celu przeprowadzenia roota oraz wgrania nieoficjalnego ROMu? Według mnie, będzie to stosunkowo niewielka grupa. Rozwiązania tego typu są skomplikowane i chyba tak już pozostanie.

Nawet proces jailbreake'a w iOS, choć prostszy od androidowego roota, nie przyciąga uwagi masowego użytkownika. Dlaczego? Użytkownicy są bowiem leniwi. O ile coś działa, spełnia nasze wymagania, to nawet jeśli ma przestarzałe oprogramowanie, nie będziemy mieli ochoty tego zmieniać.

Z innej beczki. Jeśli część z Was ma zacięcie do modyfikowania oprogramowania w swoich urządzeniach oraz spoglądacie ponętnym wzrokiem na Kindle Fire, wstrzymajcie się jeszcze z zakupem. Archos zapowiedział już własny dwustu-dolarowy tabletu z Androidem 3.2 oraz zapowiedzianą aktualizacją do 4.0. Archos 70b trafi do sprzedaży już w styczniu 2012. Według mnie warto zaczekać i sprawdzić jakie opinie zbierze tablet francuskiego producenta.

Natomiast Kindle Fire będzie ciekawą propozycją dopiero wtedy gdy Amazon ruszy w Polsce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu