5

And Boom! 10 miliardów pobrań z App Store!

Gdyby informacje o tym rekordzie przekazywał Steve Jobs, na pewno usłyszelibyśmy jego słynne „and boom„. 22 stycznia Apple oficjalne ogłosiło osiągnięcie 10 miliardów pobrań z App Store. Wyniki ten firm zawdzięcza ponad 160 milionom użytkowników iPhonów, iPodów i iPadów. Do wyniku tego zliczane są oczywiście zarówno pobrania darmowych jak i płatnych aplikacji. Wynik ten jest […]

Gdyby informacje o tym rekordzie przekazywał Steve Jobs, na pewno usłyszelibyśmy jego słynne „and boom„. 22 stycznia Apple oficjalne ogłosiło osiągnięcie 10 miliardów pobrań z App Store. Wyniki ten firm zawdzięcza ponad 160 milionom użytkowników iPhonów, iPodów i iPadów. Do wyniku tego zliczane są oczywiście zarówno pobrania darmowych jak i płatnych aplikacji.
Wynik ten jest na tyle niesamowity, że mówimy tuta o usłudze, która ma zaledwie 2,5 roku.

Warto też zwrócić uwagę na dynamikę przedstawianych liczb. 7 miliardów pobrań Apple osiągnęło w zeszłym roku – oznacza to, że w kolejnych latach możemy spodziewać się jeszcze lepszych wyników.

Komunikat o 10 miliardach pobrań to również wyzwanie dla konkurencji – Apple postawiło poprzeczkę bardzo wysoko i trudno się spodziewać, że w najbliższym czasie ktoś będzie w stanie ją przeskoczyć.

Oczywiście dla rynku mobilnego ilość pobrań nie jest jednym parametrem na którym skupia się konkurencja – jednak marketingowo dla Apple to bardzo dobry parametr do porównań.