Antyapps

Ampere -- Sprawdź czy nowa ładowarka ładuje tak jak powinna

A
Antyapps
11

Czy po kilku miesiącach korzystania z ładowarki do telefonu, nie macie czasami wrażenia, że urządzenie ładuje się wolniej niż zazwyczaj? Niestety, niewielkie uszkodzenie kabla lub wtyczki, wystarczają, żeby smartfon pobierał znacznie mniej prądu, a tym samym dłużej zbierał siły do pełnego nałado...

Czy po kilku miesiącach korzystania z ładowarki do telefonu, nie macie czasami wrażenia, że urządzenie ładuje się wolniej niż zazwyczaj? Niestety, niewielkie uszkodzenie kabla lub wtyczki, wystarczają, żeby smartfon pobierał znacznie mniej prądu, a tym samym dłużej zbierał siły do pełnego naładowania. Jeśli podobny problem, pojawia się w przypadku waszych urządzeń mobilnych, dziś, chciałbym zaprezentować wam aplikację, która pomoże zdiagnozować problem długiego czasu ładowania baterii.

Nie będę zamęczał was informacjami związanymi z miarami i jednostkami pojemności baterii, bo sam nie znam się na tym najlepiej. Wiem natomiast, że sprawna ładowarka, podłączona do gniazdka, dostarcza mojemu Galaxy S3, prąd o maksymalnym natężeniu 1000 mAh. Jeśli wartość jest mniejsza, istnieje duże prawdopodobieństwo, że coś jest nie tak.

I właśnie tutaj, z pomocą przychodzi aplikacja Ampere. Po jej uruchomieniu, szybko dowiemy się, w jakiej kondycji jest nasza bateria. Na ekranie głównym, znajdziemy informacje o tym w jakim stopniu jest ona w danej chwili naładowana, jak wygląda jej żywotność oraz jak bardzo się nagrzewa. Nie zabrakło też informacji o jej napięciu a także technologii, jaką wykorzystano do jej wykonania. Na ekranie pojawi się także nazwa naszego urządzenia, wersja Androida a także ID baterii. Po co nam informacje, które większość użytkowników z pewnością zna? Aplikacja umożliwia udostępnienie wyników pomiaru w dowolnym serwisie społecznościowym. Dane o systemie oraz modelu smartfona, mogą okazać się więc przydatne.

Najważniejsza funkcja aplikacji, czyli wyświetlenie informacji o natężeniu prądu, który dociera do smartfona z ładowarki, pojawi się na ekranie dopiero po podłączeniu kabla. Dzięki temu, szybko sprawdzimy, czy aby na pewno, nasze urządzenie ładuje się tak szybko jak powinno. Zmieniając ładowarkę, będziemy mogli sprawdzić, jak nowy sprzęt radzi sobie w porównaniu do starego.

Ampere to aplikacja, którą na pewno warto zainstalować i mieć pod ręką, kiedy przyjdzie nam ładować smartfon nową ładowarką. Program niestety, nie obsługuje wszystkich modeli smartfonów. W ustawieniach, znajdziemy jednak funkcję "old measurement method". Warto z niej skorzystać, kiedy aplikacja nie działa poprawnie. Pod opisem aplikacji w Google Play, znajdziecie listę telefonów, których Ampere nie wspiera.

Program pobierzemy zupełnie za darmo. Za nieco ponad 4 złote odblokujemy kilka prostych funkcji związanych z powiadomieniami, a także usuniemy wszystkie reklamy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: