Antyapps

DajSpisac — odpowiedzi do zadań z podręczników i ćwiczeniówek

Antyapps
DajSpisac — odpowiedzi do zadań z podręczników i ćwiczeniówek
7

Odnoszę wrażenie, że dzisiejsze wizyty w szkole to prawdziwa sielanka. Pomijając już korepetycje przez internet i mobilne ściągi, istnieją projekty takie jak DajSpisać. Niespecjalnie śledzę edukacyjne serwisy, bo i nie są mi one na co dzień potrzebne do szczęścia, jednak ich obecność i pomysłowo...

Odnoszę wrażenie, że dzisiejsze wizyty w szkole to prawdziwa sielanka. Pomijając już korepetycje przez internet i mobilne ściągi, istnieją projekty takie jak DajSpisać. Niespecjalnie śledzę edukacyjne serwisy, bo i nie są mi one na co dzień potrzebne do szczęścia, jednak ich obecność i pomysłowość mnie szczerze zaskakuje. Dziś słów kilka o mobilnej aplikacji serwisu, w którym znajdziecie odpowiedzi do zadań z podręczników i zeszytów ćwiczeń.

Na aplikację natknąłem się przez przypadek -- figuruje ona wysoko w rankingu popularności androidowych nowości, znaczy się -- na tamtejsze treści popytu nie brakuje. A co właściwie tam znajdziemy i w jakiej formie?

Naszą przygodę rozpoczynamy od zbudowania biblioteczki książek. Do naszej dyspozycji obecnie są dwa etapy kształcenia: podstawówka oraz gimnazjum. Ta pierwsza, w zakresie klas 4-6, może szukać pomocy z matematyki i przyrody. Dla gimnazjum zaś znalazły się różne pozycje z zakresu matematyki, chemii oraz fizyki. Po dodaniu publikacji, możemy przejść do sprawdzania odpowiedzi.

Rozpoczynamy od wskazania strony na której znajduje się zadanie, a następnie jego numeru. Wówczas przed nami pojawi się rozwiązanie. Przejrzałem ich kilkanaście -- wszystkie były wyczerpująco i dokładnie rozpisane -- i wbrew moim obawom wcale nie przypominał zwyczajnego klucza odpowiedzi, jaki tradycyjnie gości na ostatnich kartach podręczników i zeszytów z zadaniami.

Wizualnie aplikacja nie powala. Prezentuje się ascetycznie, warto jednak zaznaczyć że jest czytelna i tak naprawdę trudno się w niej do czegokolwiek przyczepić. Aby dodać wydawnictwo do naszej biblioteki i przejrzeć tamtejszą listę odpowiedzi, niezbędne będzie połączenie z siecią. Biblioteka książek jest nieustannie powiększana, także jeśli obecnie nie widzicie tam poszukiwanej pozycji -- nie ma co się od razu poddawać, warto zajrzeć po kilku tygodniach; może dziury w zbiorach zostaną odpowiednio załatane.

Trudno mi określić jednoznacznie stosunek do tegoż programu. Jako aplikacja niczym specjalnym nie wybija się na tle konkurencji -- jest czytelna, szybka w obsłudze i po prostu działa. Jeżeli zaś chodzi o samą zawartość, to rozpamiętując swoje męczarnie przy nauce do testów i niemożności znalezienia poprawnego rozwiązania -- jej widok bardzo by mnie cieszył w czasach szkolnych. Jak wynika z komentarzy w markecie stanowi raczej sposób na ucieczkę od samodzielnego odrabiania zadań domowych, co podoba mi się znacznie mniej...

DajSpisac dostępne jest za darmo na platformie Google Play

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu