Polska

Amerykańscy vlogerzy przyjeżdząją do Polski, czyli YouStars Live MeetUp

SB
Szymon Barczak
12

Maciej Budzich poinformował swoim blogu o konferencji, która moim zdaniem nie została do tej pory wystarczająco nagłośniona, a szkoda. Nie mogłem przejść jednak obok niej obojętnie, bo impreza zapowiada się naprawdę świetnie. Nie tylko do Warszawy zjedzie się śmietanka video blogerów z całego świat...

Maciej Budzich poinformował swoim blogu o konferencji, która moim zdaniem nie została do tej pory wystarczająco nagłośniona, a szkoda. Nie mogłem przejść jednak obok niej obojętnie, bo impreza zapowiada się naprawdę świetnie. Nie tylko do Warszawy zjedzie się śmietanka video blogerów z całego świata, ale także w trakcie konferencji miejsce będą miały liczne konkursy i inne atrakcje. Samą imprezę poprowadzą Karol Paciorek i Włodek Markowicz, twórcy vloga Lekko Stronniczy. YouStars Live MeetUp już 20-21 sierpnia w hotelu Intercontinental!

Na imprezie pojawią się tacy vlogerzy jak Ray William Johnson, Philip DeFranco, iJustine czy meekakitty. Polacy, którzy na pewno pojawią się na YouStars to ekipa Matura to bzdura, Niekryty Krytyk oraz oczywiście vlogerzy z Lekko Stronniczy, którzy poprowadzą całą imprezę - w języku angielskim. Organizatorzy poinformowali, że wydarzenia będą na żywo transkryptowane na język polski.

Maciej Budzich przeprowadził wywiad z organizatorkami - Aleksandrą Nawrocką i Karoliną Mączką na temat wydarzenia:

Podczas konferencji promowany będzie projekt Vlog Friendly Zone. Pokrótce chodzi o to, by właścicieli wszelkich budynków, sklepów, centrów handlowych zachęcić do tego, aby umożliwiały vlogerom kręcenie materiałów wideo w tych miejscach. Organizatorki tłumaczą, że obecnie często vlogerzy są wyrzucani ze sklepów czy innych tego typu miejsc, podczas gdy chcieli tylko na przykład nagrać film z zakupu nowych butów. Twórcy projektu chcą między innymi zachęcić do oznaczania miejsc przyjaznych vlogerom.

Wejście na YouStars jest darmowe, jednak należy mieć bilet. Po ten trzeba się zgłosić mailowo na adres mailowy: rsvp[at]youstarslive.com. Metoda rodem z ery kamienia łupanego. Rozumiem jednak, że hotel, w którym odbywać się będzie impreza jest ekskluzywny i dlatego organizatorki chciały przeprowadzić wstępną selekcję, by na YouStars trafiły osoby rzeczywiście zainteresowane tematem, a nie tylko takie, które zwietrzyły okazję na darmowy catering. Proces weryfikacji polegał będzie na zadaniu każdemu zgłaszającemu się kilku pytań na tematy około vlogowe.

Szkoda tylko, że oficjalna strona nic nie mówi na temat wydarzenia, a także że samo YouStars nie miało większego buzzu.

Ktoś z Was ma zamiar wybrać się na tę imprezę?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubekonferencjavlog