Moje przemyślenia

Amazon stać na więcej niż takie banały

GM
Grzegorz Marczak
22

Od wczoraj chyba na głównej stronie Amazonu możemy znaleźć reklamę porównującą Kindle Fire HD oraz iPada mini. Amazon w dość dziwny sposób moim zdaniem podkreśla zalety swojego urządzenia na pierwszym miejscu eksponujące jego cenę. Różnica pomiędzy Fire HD a Mini to 130 dolarów więc całkiem sporo. N...

Od wczoraj chyba na głównej stronie Amazonu możemy znaleźć reklamę porównującą Kindle Fire HD oraz iPada mini. Amazon w dość dziwny sposób moim zdaniem podkreśla zalety swojego urządzenia na pierwszym miejscu eksponujące jego cenę. Różnica pomiędzy Fire HD a Mini to 130 dolarów więc całkiem sporo. Natomiast uderzenia w tę już dość ograną nutę jaką jest cena?

Bardzo lubię tę firmę ale to zagranie do nich nie pasuje. Wiadomo przecież, że produkty Apple od zawsze były i będą droższe od podobnych jakościowo od konkurencji. Używanie tego do porównań nie ma dla mnie większego sensu ponieważ klienci już dawno zagłosowali portfelami tworząc z Apple jedną z najbardziej dochodowych firm IT na świecie.

Amazon mógłby śmiało konkurować swoim Kindle Fire HD z produktami Apple gdyby ich sprzęt i usługi były dostępne na całym świecie a nie tylko w wybranych krajach. Zrobili tak szczelny ekosystem aplikacji i usług, że bez dostępu do nich ich tablet jest tylko przeglądarką www bo do niczego więcej się nie nadaje (skoro nie możemy dodać najprostszych aplikacji) Kupowanie więc Kindle Fire HD w każdym kraju w którym nie jest dostępny Amazon z swoją bazą filmów, produktów itp jest bezcelowe.

I chciałem zaznaczyć, że wiem co mówię :) Mam pierwszego Fire, który do dziś mimo iż ma zainstalowanego normalnego Androida kurzy się u mnie na półce. Hardware w pierwszej edycji był tak słaby, że potrafił dobrze przycinać na dedykowanym systemie nie mówiąc już standardowej wersji systemu Google.

Jeśli chcecie kupić tablet Amazonu w Polsce (co potworze nie ma sensu) - prędzej czy później skończy on jak tablet na poniższym obrazku

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu