Tablety

Amazon prezentuje istną „armię” nowych tabletów

Konrad Kozłowski
Amazon prezentuje istną „armię” nowych tabletów
8

Oprócz czytników Amazon zaprezentował aż pięć nowych tabletów, które bez wątpienia można nazwać "armią" wytoczoną przeciw silnej konkurencji. Wśród nowych modeli znalazł się HDX 8,9 z najwyższej półki, dwa mniejsze modele HD 6 i 7 oraz HD Kids Edition, który jest niezwykle ciekawą ofertą z kilku pow...

Oprócz czytników Amazon zaprezentował aż pięć nowych tabletów, które bez wątpienia można nazwać "armią" wytoczoną przeciw silnej konkurencji. Wśród nowych modeli znalazł się HDX 8,9 z najwyższej półki, dwa mniejsze modele HD 6 i 7 oraz HD Kids Edition, który jest niezwykle ciekawą ofertą z kilku powodów.

Zacznijmy od rywala iPada Air, czyli Fire HDX 8,9. Wyglądem nie różni się on znacząco od poprzedniej generacji tego tabletu, ale jest o 20 % lżejszy, dzieki ramce wokół ekranu wykonanej z magnezu. Wewnątrz znalazł się jeszcze szybszy procesor Qualcomm Snapdragon 805 2.5GHz, ulepszony system Dolby Atmos, a na pokładzie znalazła się nowa wersja systemu Fire OS 4.0 opartego naturalnie na Androidzie KitKat 4.4.

Ekran to nadal niesamowite 2560 x 1600 pikseli. Fire HDX 8,9 posiada tę samą funkcję FireFly, która do tej pory była dostępna tylko na telefonie Amazonu - umożliwia ona skanowanie przedmiotów i pobieranie na ich temat informacji oraz naturalnie na szybkie dokonanie zakupu. Funkcja Dynamic Light Control automatycznie dostosowuje poziom jasności oraz balans bieli podczas czytania książek. Do tabletu można dokupić dedykowaną klawiaturę prosto od Amazonu, która przypomina nieco tę od Surface'a.

Kolejne dwa nowe tablety Amazonu mają wiele ze sobą wspólnego, bo odróżnia je przede wszystkim rozmiar ekranu. Jak wskazują nazwy do czynienia mamy z tabletami posiadającymi ekrany o przekątnych 6 i 7 cali. Wspólne cechy to czterordzeniowe procesory 1,5GHz autorstwa MediaTek, paleta pięciu kolorów w których dostępne są tablety oraz relatywnie spora masa i wymiary. W tym przypaku największym hitem ma być cena, gdyż sześciocalowa wersja kosztuje jedynie 99 dolarów, zaś siedmiocalowa została wyceniona na 139 dolarów. Obydwa urządzenia to po prostu niedrogi sposób na konsumpcję treści oferowanych przez Amazon i w takim zastosowaniu, za taką cenę, powinny sprawdzić się całkiem nieźle.

Ciekawostką wśród nowości, jest Fire HD Kids Edition. Model ten bazuje na powyżej opisanych wersjach Fire HD 6 i 7, lecz za dodatkowe 50 dolarów Amazon zaoferuje nam: roczny dostęp do FreeTime Unlimited, gdzie znajduje się mnóstwo treści przeznaczonych dla dzieci jak gry, książki czy filmy, etui przygotowane z myślą o młodszych użytkownikach mające zapewnić łatwiejsze i wygodniejsze trzymanie urządzenia w rękach oraz niekwestionowany hit. A jest nim dwuletnia gwarancja na tablet, dzięki której w każdej chwili uszkodzony tablet można odesłać do Amazonu, by dostać zupełnie nową sztukę. Nieważne czy tablet spadnie na podłogę, wpadnie do wody czy zostanie rozbity innym przedmiotem - Amazon nie będzie zadawał żadnych pytań, po prostu odeśle nowy egzemplarz.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AmazonTablety