Amazon

Amazon odświeża swoje siedmiocalowe tablety Fire

Paweł Winiarski
Amazon odświeża swoje siedmiocalowe tablety Fire
2

Nie jest to może rewolucja, ale miło, że Amazon wprowadza lepsze wersje nie tylko swoich czytników, ale również tabletów napędzanych Fire OS.

Tablety Amazona nie są może demonami prędkości, ale nie kosztują majątku, a w połączeniu z autorskim Fire OS nieźle się sprawdzają. Firma postanowiła wprowadzić kilka nowych opcji, odświeżając swoją ofertę siedmiocalowych tabletów o nowe kolory urządzeń i większe pamięci wewnętrzne.

Dodano trzy nowe kolory sprzętów - magenta (też nie jestem dobry w wymyślnych kolorach, na moje to purpura), niebieski i mandarynkowy. Tablety kupimy ponadto w dwóch wersjach pamięci - 8GB i 16GB. Na rynku amerykańskim model ośmiogigowy kosztować będzie 49,99 dolara, szesnastogigowy natomiast 69,99 dolara. Amazon postanowił ponadto zwiększyć pamięć w swoim modelu przeznaczonym dla dzieciaków. Posiadający pamięć 16GB tablet Kids Fire wciąż kosztować będzie tyle, co poprzednik, czyli 99 dolarów.

Nowe modele urządzeń można zamawiać w przedsprzedaży już dziś, wysyłka rozpocznie się jednak dopiero 28 kwietnia. Kindle Fire jest już na rynku kilka dobrych lat i choć nie został "iPad killerem", to całkiem dobry sprzęt.

Przypominam, że kilka dni temu Amazon pokazał nowy czytnik.

źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu