Felietony

Amazon kompromituje się pozywając Alexaholic

Grzegorz Marczak
Amazon kompromituje się pozywając Alexaholic
5

Podczas targów WEB 2.0 EXPO Amazon promował swoją platformę hostingową S3 jako otwartą platformę web-ową. Cynizm Amazona polega na tym iż promując otwartość jednocześnie pozwali do sądu serwis Alexaholic (pozew został złożony 26 marca czyli przed targami). Co ciekawe pozew został złożony już p...

Podczas targów WEB 2.0 EXPO Amazon promował swoją platformę hostingową S3 jako otwartą platformę web-ową. Cynizm Amazona polega na tym iż promując otwartość jednocześnie pozwali do sądu serwis Alexaholic (pozew został złożony 26 marca czyli przed targami).

Co ciekawe pozew został złożony już po fakcie zmiany nazwy przez serwis alexaholic na statsholic oraz po tym jak właściciele Alexy w bezpardonowy sposób walczyli z statsholic jednocześnie kopiując pomysły konkurenta do własnego serwisu.

Walka takiego giganta jak Amazon z pojedynczym pomysłowym deweloperem, który stworzył ciekawy serwis po prostu ośmiesza giganta i pokazuje jednocześnie jak bardzo Amazon potrafi być bezwzględny i jednocześnie bezpardonowy w walce z konkurencją.

Amazon zapomina jednak, iż to dzięki użytkownikom zbudował swoją potęgę serwis Alexa. Użytkownicy Ci natomiast mogą brać pod uwagę ostatnie posunięcia serwisu oraz to w jaki sposób walczy o miejsce na rynku. Może okazać się, że utrata reputacji będzie dużo bardziej kosztowna dla Alexy niż konkurencja która tak bardzo im przeszkadzała.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć:
W serwisie mashable
W serwisie ZDnet
Pozew sądowy w formie PDF

Na koniec dodam, że warto przejrzeć ten pozew bo padają tam takie zwroty jak kradzież danych itp.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu