Felietony

Google kupuje DoubleClick za 3,1 miliarda usd !

Grzegorz Marczak
Google kupuje DoubleClick za 3,1 miliarda usd !
9

The New York Times podaje iż Google zakupiło dzisiaj DoubleClick (firma zajmująca się sprzedażą reklamy online) za rekordową jak na Google kwotę 3,1 miliarda dolarów. W przeciwieństwie do zakupu Youtube-a gdzie Google zapłaciło akcjami tutaj była to transakcja gotówkowa. Historia serwisu DoubleC...

The New York Times podaje iż Google zakupiło dzisiaj DoubleClick (firma zajmująca się sprzedażą reklamy online) za rekordową jak na Google kwotę 3,1 miliarda dolarów. W przeciwieństwie do zakupu Youtube-a gdzie Google zapłaciło akcjami tutaj była to transakcja gotówkowa.

Historia serwisu DoubleClick sięga roku 1996, w chwili obecnej DoubleClick serwuje reklamy na serwisach takich gigantów jak America Online, The Wall Street Journal czy Myspace. DoubleClick generuje ok. 300 milionów przychodu rocznie. Łącząc potencjał DoubleClick z Google możemy spodziewać się iż przychody wygenerowane przez ten duet szybko zwrócą wysoki koszt zakupu.

Wygrana przetargu na zakup DoubleClik przez google jest to duży prztyczek w nos Microsoftu który również starał się kupić tę firmę. Microsoft za wszelką cenę stara się dogonić google na rynku reklam on line ale bez powodzenia, przegrany przetarg na DoubleClick jest dużym ciosem dla giganta.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu