Amazon

Amazon Go rozwiąże problem kolejek w sklepach. Wchodzisz i wychodzisz z zakupami

Konrad Kozłowski
Amazon Go rozwiąże problem kolejek w sklepach. Wchodzisz i wychodzisz z zakupami
14

Na takie inicjatywy liczymy, gdy w grę wchodzą giganci pokroju Amazonu. Firma, która w swoich początkach skupiła się na internetowym handlu książkami już niedługo rozpocznie rewolucję w kategorii zwykłych, fizycznych sklepów. Dzięki Amazon Go będziemy mogli wejść do środka, zabrać towar z półki i... po prostu wyjść ze sklepu.

Całość rozwiązania opiera się o trzy fundamentalne technologie - machine learning, computer vision i AI. Wewnątrz sklepu stosowane są systemy, które wykorzystuje się między innymi w samojeżdżących samochodach, a naszym zadaniem jest jedynie zeskanowanie telefonu w bramce wejściowej. Później możemy zwyczajnie zdejmować przedmioty z półek i chować na przykład bezpośrednio do plecaka czy torby. Infrastrukura będzie w stanie rozpoznać jaki towar został zdjęty z półki i przez kogo. Jeśli się rozmyślimy wystarczy odłożyć przedmiot na miejsce.

Podczas wyjścia ze sklepu system zsumuje wartość całych zakupów i wystawi nam rachunek. Konto w sklepie Amazon zostanie obciążone, a paragon otrzymamy na e-maila.

Pierwszy sklep Amazon Go ma wystartować w pierwszej części 2017 roku w Seattle (stan Waszyngton).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

zakupyAmazonsklepy