Felietony

Amazon dzięki porozumieniu z Fordem będzie oferować internetową chmurę w samochodach

Marcin Kamiński
Amazon dzięki porozumieniu z Fordem będzie oferować internetową chmurę w samochodach
3

Czy zdarza korzystać się Wam z internetowej chmury, synchronizując dane pomiędzy różnymi urządzeniami, aby mieć dostęp do swoich plików i bibliotek z każdego miejsca i o dowolnej porze? Jeśli tak, to z pewnością spodoba Wam się idea przyświecająca motoryzacyjnej marce Ford. Nawiązała ona bowiem wspó...

Czy zdarza korzystać się Wam z internetowej chmury, synchronizując dane pomiędzy różnymi urządzeniami, aby mieć dostęp do swoich plików i bibliotek z każdego miejsca i o dowolnej porze? Jeśli tak, to z pewnością spodoba Wam się idea przyświecająca motoryzacyjnej marce Ford. Nawiązała ona bowiem współpracę ze sklepem Amazon, dzięki czemu kierowcy posiadający w swoich pojazdach multimedialny system SYNC Applink będą mogli skorzystać z Amazon Cloud Player, uzyskując tym samym do swojego zbioru utworów muzycznych. Czyżby oznaczało to koniec męczącego wypalania płyt CD lub zgrywania empetrójek na pendrive'y?

Produkująca samochody marka Ford porozumiała się z Amazonem, znanym na całym świecie sklepem internetowym. Ta nietypowa kolaboracja w efekcie ma przynieść obsługę internetowej chmury stworzonej przez wirtualną księgarnię, dając tym samym kierowcom dostęp do ich kolekcji muzyki z poziomu samochodu. Obsługa zapowiadanej nowości ma być równie łatwa co sterowanie całym Ford SYNC Applink, które może odbywać się za pomocą komend głosowych lub ekranu dotykowego.

Chmury internetowe i synchronizacja różnych urządzeń to dziś często stosowane rozwiązanie. Ma ono niezaprzeczalne plusy, do których zalicza się z pewnością wygoda użytkowania. Nowe rozwiązanie sprawia, że pełną kolekcję zakupionych utworów muzycznych będziemy mogli przechowywać już nie tylko na komputerze, odtwarzaczu muzycznych czy telefonie, ale również w samochodzie. Słuchanie muzyki podczas podróży jest na tyle popularne, że wróżę chmurom internetowym ciekawą przyszłość w świecie motoryzacji.

Sam z przyjemnością zrezygnowałbym z konieczności wykorzystywania płyt CD lub nośników pamięci typu pendrive do przechowywania muzyki - dzięki chmurze moja playlista samodzielnie i automatycznie będzie wyglądała tak samo na komputerze, jak i w aucie. Brzmi zachęcająco, prawda?

Obsługa Amazon Cloud Player w pierwszej kolejności pojawi się w modelach Mustang, Fusion, F-150 oraz Fiesta.

Źródło: Slashdot

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AmazonFord