Polska

Allegro zakazało sprzedaży zarejestrowanych kart prepaid, to sprzedawcy sprzedają (nie) zarejestrowane

Grzegorz Ułan
Allegro zakazało sprzedaży zarejestrowanych kart prepaid, to sprzedawcy sprzedają (nie) zarejestrowane
109

Maciej z rana pisał Wam o procederze sprzedawania zarejestrowanych kart prepaid w internecie, w związku z obowiązkiem ich rejestracji do 1 lutego. Allegro natomiast 10 stycznia ogłosiło, że od 17 stycznia przedmiot ten zostanie wpisany na listę towarów, których nie można sprzedawać na Allegro.

Co robią więc sprzedawcy? Znalazłem (oprócz jeszcze aktywnych z zarejestrowaną kartą) już na dwóch ogłoszeniach dopisek - (nie) zarejestrowana.

Treść ogłoszenia jasno sugeruje, że jednak jest zarejestrowana, gdyż po 1 lutym nadal będzie aktywna. Okazuje się, że po raz kolejny możemy liczyć na pomysłowość Polaków, którym niestraszne wszelakie zakazy.

Oczywiście oprócz Allegro znajdziemy w sieci inne miejsca, gdzie można kupić zarejestrowaną kartę SIM, ale internauci bardziej wierzą tej platformie, a poza tym na Allegro jest zdecydowanie taniej.

Wychodzi więc na to, że nowa działka w handlu, która powstała nam w wyniku wejścia w życie ustawy antyterrorystycznej będzie kwitła w najlepsze, bez względu na jakiekolwiek ograniczenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile