E-commerce

Allegro przez marzec i kwiecień będzie pokrywać koszty dostaw paczek z dwóch kategorii

Grzegorz Ułan
5

Allegro wspólnie z Pocztą Polską ogłosili dziś przeprowadzenie akcji darmowych dostaw w marcu i kwietniu. Objęte będą nimi towary z kategorii Dom i ogród oraz Moda. Koszty tych przesyłek ma pokryć Allegro, a odbierać je będzie można w 7000 punktach odbioru, czyli w placówkach pocztowych, stacjach Orlen, kioskach RUCH-u oraz w sklepach Żabka.

Aby skorzystać z darmowej dostawy, podczas zakupów wystarczy wybrać formę dostawy „Poczta Polska – Odbiór w PUNKCIE” lub „Paczka w RUCHu”. Gdy paczka dotrze do wybranego punktu odbioru, kupujący zostanie o tym powiadomiony SMS-em, zawierającym numer paczki, adresem odbioru i kodem.

Członek Zespołu Zarządzającego, Dyrektor ds. Rozwoju Allegro:

Wygodna dostawa to nieodłączny element zakupów przez Internet. Wiemy z badań, że Polacy lubią tanie przesyłki docierające możliwie blisko ich miejsca zamieszkania. Dostępność i popularność punktów odbioru w Polsce rośnie bardzo dynamicznie - stanowią one atrakcyjną cenowo i wygodną alternatywę do dostawy kurierem. Partnerstwo z Pocztą Polską daje nam dostęp do największej sieci tego typu w Polsce i będziemy tę współpracę w przyszłości rozwijać. Jednocześnie chcemy tą kolejną akcją darmowych dostaw wesprzeć sprzedaż naszych partnerów handlujących na platformie, w szczególności polskich firmy z segmentu MŚP mierzących się w ostatnim czasie z agresywną chińską konkurencją.

Darmowe dostawy towarów z kategorii Moda, Odzież dziecięca i Obuwie ruszają już jutro, czyli 2 marca i potrwają do niedzieli 4 marca. Podobne akcje będą uruchamiane w każdy kolejny weekend do 2 kwietnia. Darmowa dostawa z tych kategorii dotyczyć będzie przedmiotów powyżej 40 zł.

Grzegorz Kurdziel, Członek Zarządu w Poczcie Polskiej S.A.:

Poczta Polska dzięki współpracy z PKN ORLEN, Żabką Polska oraz RUCH S.A. umożliwia odbiór zakupów internetowych podczas codziennych czynności takich jak tankowanie paliwa czy zakupy spożywcze. Cieszymy się, że potencjał tego rozwiązania doceniło również Allegro i wspólnie możemy zaoferować milionom kupujących na platformie wygodną formę dostawy zamówień – mówi Grzegorz Kurdziel, Konsekwentnie pracujemy nad tym by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. „Odbiór w PUNKCIE” to jeden ze sposobów na poprawę komfortu korzystania z usług Poczty Polskiej przez naszych klientów. Wkrótce we wszystkich miastach w całym kraju zapewnimy, że zaledwie w kilka minut nasz klient dotrze do jednego z tysięcy naszych punktów. Chcemy być jeszcze bliżej naszych klientów.

Natomiast towary zakupione w kategorii Dom i Ogród, Zabawki dziecięce i Rowery objęte będą darmową dostawą od 6 marca do 18 marca oraz od 2 kwietnia do 23 kwietnia. W tych kategoriach darmowa dostawa dotyczy przedmiotów o wartości od 50 zł.

Więcej szczegółów znajdziecie na dedykowanej stronie darmowadostawa.allegro.pl.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu