Felietony

Allegro przejęło Szerlok.pl!

Grzegorz Marczak
Allegro przejęło Szerlok.pl!
35

Na początku 2009 roku Tomek Drożdżyński wraz z partnerami (inwestorami) powołał do życia serwis Szerlok.pl. Jest to serwis z ogłoszeniami. Tomek od samego początku silnie wierzył, że w tej kategorii internetowego biznesu w Polsce nie ma jeszcze lidera i marki która jednoznacznie kojarzyła by się z o...

Na początku 2009 roku Tomek Drożdżyński wraz z partnerami (inwestorami) powołał do życia serwis Szerlok.pl. Jest to serwis z ogłoszeniami. Tomek od samego początku silnie wierzył, że w tej kategorii internetowego biznesu w Polsce nie ma jeszcze lidera i marki która jednoznacznie kojarzyła by się z ogłoszeniami. Po starcie Szerlok był dość silnie promowany na wykop.pl ale też sporo wydanych pieniędzy można było zobaczyć w dość dużych kampaniach adwordsowych. Efekt?Serwis został w całości kupiony przez grupę Allegro. Jak tylko dotarła do mnie ta informacja napisałem do Tomka aby potwierdził, czy jest ona prawdziwa. Oto Tomka odpowiedź na pytanie co się stało z szerlok.pl i czy to prawda, że serwis został sprzedany Allegro:

To prawda, Szerlok.pl stał się niedawno częścią Grupy Allegro. Proste i darmowe ogłoszenia są naturalnym dopełnieniem modelu aukcyjnego oraz profesjonalnych platform sprzedażowych. Świetnie nadają się do lokalnych transakcji twarzą w twarz, bez konieczności używania mechanizmów bezpieczeństwa znanych z Allegro. Szerloka adresujemy do osób prywatnych, chcących pozbyć się używanych przedmiotów, których nie sposób przesłać pocztą, takich jak pralka, biurko, rower, ale też do osób szukających pracy, pokoju do wynajęcia czy też korepetycji.

Szczegółów finansowych tego przejęcia nie mogę zdradzić, muszę przyznać jednak, że od początku istnienia staraliśmy się o strategicznego partnera, który pozwoli nam stać się synonimem ogłoszeń w Polsce. W tej chwili mamy ponad 130 tys. aktywnych ogłoszeń w bazie, 850 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie, dokonujących ponad 6 mln odsłon. Liczymy jednak, że dzięki współpracy z Allegro, w najbliższej przyszłości uda nam się mocno poprawić te wyniki.

Nasza firma zajmuje się również rozwojem platformy innych serwisów ogłoszeniowych grupy, w krajach takich jak Czechy (TetaBerta.cz), Słowacja (TetabBerta.sk), Rosja (Ataxa.ru), czy Bułgaria (HitarPetar.bg).

Nie zdążyłem natomiast zadać pytania Tomkowi o wykop ponieważ wyprzedził mnie informując o tym, że serwis ten nie stał się częścią grupy Allegro. Co zresztą jest dość logiczne bo Allegro nie potrzebuje tego typu podmiotów w swoim portfolio, które koncentruje się głównie na szeroko rozumianym handlu i e-commerce.

Szczere gratulacje dla Tomka i zespołu za efektywne prowadzenie serwisu i znalezienie takiego partnera jak Allegro. Myślę, że dzięki temu posunięciu o Szerloku jeszcze nie raz usłyszymy, a Allegro jak nikt inny ma realne możliwości na wypromowanie tej marki jaki lidera ogłoszeń.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupallegro.plwykop.pl