Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

[Aktualizacja 2] Allegro prosi o zmianę hasła? Czy dłuższa awaria ostatnio to było włamanie?

GM
Grzegorz Marczak
45

Dziwne rzeczy dzieją się z Allegro najpierw bardzo długa awaria, która trwała przez pół dnia a teraz maile z prośbą o zmianę hasła. Co ciekawe jeden z serwisów Allegro czyli buyvip.com rozesłał do użytkowników informację o tym, że mogło dojść do nieautoryzowanego dostępu do ich kont i również proszę...

Dziwne rzeczy dzieją się z Allegro najpierw bardzo długa awaria, która trwała przez pół dnia a teraz maile z prośbą o zmianę hasła. Co ciekawe jeden z serwisów Allegro czyli buyvip.com rozesłał do użytkowników informację o tym, że mogło dojść do nieautoryzowanego dostępu do ich kont i również proszę o zmianę hasła.

Żeby nie być gołosłowny zamieszam screeny:

Buyvip.pl ze strony serwisuI mail od Allegro (podesłał Bogusław Milka)


Kliknij aby powiększyć

Bardzo dziwne zachowanie - wysyłanie w sobotę takiej komunikacji? Czy wszyscy dostali tego maila? Co z serwisem buyvip, który z tego co wiem ma połączone konto z Allegro? Nie wygląda to niestety dobrze. Pierwszy raz spotkałem się z sytuacją w której ze względu na zwiększanie bezpieczeństwa, ktoś prosił użytkowników o zmianę hasła.

Dajcie znać jeśli również otrzymaliście podobny mail od Allegro.

[Aktualizacja]

Allegro odpowiadając na pytanie (na Facebooku) jednego z użytkowników, mówi że zmiana haseł na Allegro związana jest z sytuacją z Buyvip. Dziwne, że nie podali tego w komunikacji do zagrożonych użytkowników?

[Aktualizacja 2]

Odpowiedź od Allegro:

"Panie Grzegorzu dzisiejsza procedura zmiany haseł w serwisie Allegro ma związek z problemem, który w dniu wczorajszym miał centralny BuyVIP w Hiszpanii (podejrzenie włamania na ich serwery). Nie ma to żadnego związku z czwartkową awarią serwisu Allegro"

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegro