E-commerce

Allegro będzie banować konta za handel poza aukcjami

Grzegorz Ułan
110

Sprzedaż towarów z aukcji poza Allegro nie jest nowym zjawiskiem, spotykałem się już z tym wiele lat temu. Najwidoczniej jednak proceder ten się nasilił po ostatnich zmianach w prowizjach, gdyż Allegro dokonała istotnych zmian w regulaminie i rozpoczęła akcję edukacyjną.

Akcja ma na celu uświadomienie kupującym i sprzedającym, że sprzedaż poza aukcją jest niebezpieczna, gdyż nie obejmuje jej POK. Poza aukcjami nie działa też system płatności Allegro Finanse czy system ratalny.

Same zmiany w regulaminie natomiast odnoszą się wprost do zakazu sprzedaży poza Allegro:

Zgodnie z zapowiedzią wprowadziliśmy dziś istotne zmiany w Regulaminie Allegro - w punkcie 5.4., w artykule 13. oraz w Załączniku nr 2.

Między innymi, dodaliśmy zapisy, które doprecyzowują kwestie naruszeń dotyczących:

  • składania propozycji zakupu lub sprzedaży towaru poza Allegro,
  • zakładania klientom Allegro kont w sklepach internetowych,
  • dołączania ulotek do zakupionych na Allegro towarów.

Dodaliśmy również zapis, w którym zastrzegamy sobie prawo do filtrowania i zatrzymywania wiadomości, wysyłanych w ramach narzędzi udostępnionych przez Allegro.

Dodatkowo zabronione jest też reklamowanie swojej działalności poza Allegro, czyli na przykład własnych sklepów internetowych, poprzez wysyłanie ulotek do kupujących dołączanych do sprzedawanych towarów lub w innej formie, czyli zapewne w wiadomościach. Te Allegro będzie filtrować i blokować, jeśli uzna, że to spam.

Wszystkie zmiany już obowiązują, możecie je podejrzeć w tym pliku (pdf).

Źródło: Business Insider Polska via Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot