Apple

Aplikacja Allegro już ze wsparciem Apple Pay!

Kamil Świtalski
12

Allegro wprowadziło obsługę płatności Apple Pay do swojej mobilnej aplikacji na iOS. Użytkownicy platformy mają powody do zadowolenia -- tak wygodnie jeszcze nigdy nie było.

Płatności mobilne zostały bardzo ciepło przyjęte przez lokalnych użytkowników. W sklepach coraz częściej zamiast kart płatniczych widuje zbliżane do czytników telefony, a sam gdzie tylko mogę -- reguluję płatności za pośrednictwem Apple Pay. Owszem, BLIK jest wygodny, ale tutaj wystarczy szybką weryfikacja i gotowe! Dlatego wszystkich użytkowników platformy płatniczej Apple powinna ucieszyć wieść, że w najnowszej wersji aplikacji doczekaliśmy się wsparcia dla tej właśnie metody.

Zobacz też: Apple Card: wszystko co musisz wiedzieć o karcie kredytowej od Apple

Pierwszy raz o planach wsparcia Apple Pay przez Allegro usłyszeliśmy jeszcze latem zeszłego roku. To czas, w którym usługa ledwie zadebiutowała w pierwszych polskich bankach. Największy portal aukcyjny jednak chętnie implementuje wszelkiej maści nowinki w swoich usługach -- stąd nikt raczej nie był specjalnie zdziwiony tymi zapowiedziami. Mnie też bardziej zdumiewa to, jak długo kazali nam na tę funkcję czekać! Ale jest i... Od dziś w najświeższej wersji aplikacji na iOS Allegro, wszyscy jej użytkownicy będą mogli płacić za pośrednictwem Apple Pay.

Jeżeli korzystaliście już z tej metody płatności w aplikacjach, to nie będziecie specjalnie zaskoczeni. Tutaj przy finalizacji zakupu do zestawu opcji dociera po prostu jeszcze jedna: Apple Pay. I pozwala ona w mgnieniu oka sfinalizować zakup, wcześniej -- rzecz jasna -- wymagając od nas weryfikacji. Ta różni się w zależności od urządzenia -- może to być któraś z opcji biometrycznych (odcisk palca TouchID, skan twarzy FaceID), albo zwykle wpisanie hasła.

Fajny i wygodny z punktu widzenia użytkownika ruch. Brawo, mam nadzieję, że niebawem w popularnych sklepach internetowych coraz częściej będziemy widywać znaczki Apple Pay oraz Google Pay. Kto raz spróbuje tych metod płatności, ma trudny orzech do zgryzienia, by wrócić do tych poprzednich. Wiem po sobie ;-).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: