Płatności i bankowość

Alior Bank udostępnia nową aplikację mobilną z HCE, ale tylko wybranym klientom

Grzegorz Ułan
Alior Bank udostępnia nową aplikację mobilną z HCE, ale tylko wybranym klientom
14

Długo wyczekiwana premiera nowej bankowości elektronicznej, a przede wszystkim nowej aplikacji mobilnej, przez klientów Alior Banku, miała miejsce dziś, niestety na razie tylko dla wybranej grupy klientów. Będzie ona udostępniana sukcesywnie kolejnym grupom, a ostatecznie dostępna będzie dla wszystkich "w drugiej połowie roku".

Z nowości jakie czekają klientów Alior Banku, wymienić trzeba przede wszystkim płatności zbliżeniowe HCE, płatności P2P w Bliku oraz skanowanie faktur do przelewów. Co ciekawe, zastosowano tu technologię OCR, więc nie jest konieczna obecność kodów QR na fakturach, wystarczy zrobić zdjęcie, a aplikacja wypełni sama formularz przelewu.

Użytkownicy iPhone zyskają dodatkowo logowanie palcem, poprzez Touch ID i czytnik linii papilarnych.

Celina Waleśkiewicz, wiceprezes zarządu banku odpowiedzialna m.in. za rozwój bankowości cyfrowej:

Zgodnie z naszym strategicznym podejściem, chcemy przeprowadzić klientów Alior Banku do świata cyfrowego w sposób przyjazny i bezpieczny. Dlatego zdecydowaliśmy się na upublicznienie nowych wersji systemów w kilku etapach, pozostawiając klientom równolegle dostęp do starszych wersji systemów. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi rozwiązaniami, gdyż dają one dostęp do szeregu innowacji. Największe zmiany zaszły w aplikacji mobilnej, w której wdrożyliśmy m.in. nową, wygodniejszą metodę logowania, płatności zbliżeniowe oraz opcję skanowania rachunków w procesie przegotowywania płatności.

Z nowych aplikacji od ponad miesiąca korzystają już pracownicy banku, do których dołączyła dziś pierwsza grupa klientów indywidualnych. Będziemy wsłuchiwać się w ich opinie oraz sugestie i korzystać z nich w trakcie dalszych prac rozwojowych.

Z innych nowości w aplikacji pojawi się opcja wyświetlania salda bez logowania, czyli będziemy mogli ustawić wyświetlanie kwoty bądź wartości procentowej (od ustalonej wcześniej kwoty) oraz wyświetlanie trzech ostatnich operacji, również bez konieczności logowania.

Jeśli dostaliście emaila z zaproszeniem do nowej bankowości elektronicznej możecie się do niej zalogować pod tym adresem.

A aplikacje mobilne do pobrania w Google Play i App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Alior Bank