Motoryzacja

Alfa Romeo też wchodzi w hybrydy, Tonale to zapowiedź większych zmian

Kamil Pieczonka
Alfa Romeo też wchodzi w hybrydy, Tonale to zapowiedź większych zmian
17

Alfa Romeo też nie ominie elektryczna rewolucja. Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie pokazano po raz pierwszy nowego crossovera tej marki - model Tonale, o którym słyszeliśmy jeszcze w zeszłym roku. Alfa Romeo Tonale to póki co tylko koncept, ale z dużymi szansami na masową produkcję, również w wersji hybrydowej.

Alfa Romeo Tonale z napędem hybrydowym

Alfa Romeo nie zamierza wzbraniać się przed alternatywnym napędem i podczas salonu samochodowego w Genewie zaprezentowała nowego crossovera, o którym pierwsze plotki pojawiły się jeszcze w połowie zeszłego roku. Alfa Romeo Tonale to nadal jeszcze koncept, ale przynajmniej z zewnątrz nie powinien się on już znacznie zmienić w wersji produkcyjnej. A wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że faktycznie może do produkcji trafić. Mniejszy brat Stelvio prezentuje się znakomicie nie tylko na renderach, ale podobno również na żywo w halach wystawowych genewskich targów.

Sylwetka i charakterystyczne dla Alfy elementy jak chociażby wąskie przednie światła, trójkątny grill czy felgi sprawiają, że trudno przejść obok tego modelu obojętnie. Pozostaje mieć nadzieje, że w wersji, która trafi do klientów jak najwięcej z tego nadwozia zostanie zachowane. Niestety wiele wskazuje na to, że na Tonale trzeba będzie jeszcze poczekać przynajmniej do przyszłego roku. Będzie to jednak pierwszy model tej marki oferowany z napędem hybrydowym. Nie znamy jeszcze jego parametrów, bo te w przypadku konceptu i tak nie mają wielkiego znaczenia, ale ewidentnie Włosi idą zgodnie z obecnym trendem.

Alfa Romeo Tonale z nowoczesnym wnętrzem

Wnętrze modelu Tonale to nadal jeszcze bardzo koncepcyjne stadium, które nie zostanie w pełni zrealizowane w wersji produkcyjnej, ale wygląda na to, że sama deska rozdzielcza może być ciekawą wskazówką na przyszłość dla Alfy Romeo. Mamy tutaj cyfrowe zegary z ekranem o przekątnej 12.3 cala oraz wyświetlacz systemu inforozrywki o przekątnej 10.25 cala. Całość jest znacznie bardziej nowoczesna niż w obecnych modelach Giulia czy Stelvio i miejmy nadzieje, że samo oprogramowanie też doczeka się aktualizacji. Ciekawym smaczkiem jest natomiast umieszczenie pokręteł i wyświetlacza od klimatyzacji na skrajnych otworach wentylacyjnych. Jest to raczej niespotykane i bardzo oryginalne.

A Wam jak się podoba Alfa Romeo Tonale?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu