Amazon

Amazon uruchamia program Alexa Answers. Jego użytkownicy będą odpowiadać na trudne pytania

Piotr Kurek
Amazon uruchamia program Alexa Answers. Jego użytkownicy będą odpowiadać na trudne pytania
3

Amazon chce, by jego asystentka głosowa była w każdym domu i znała odpowiedź na każde pytanie. Jest jeden problem. Jej właściciele potrafią zaskakiwać, a wtedy głos z głośnika nie wie, co powiedzieć.

Pralki, lodówki, zegary ścienne. Już wkrótce sprzęty i gadżety w naszych domach i mieszkaniach mogą do nas przemówić głosem Alexy — wirtualnej asystentki od firmy Amazon. Konkurencja Google i Apple nie przestaje zaskakiwać i choć daleko jej do doskonałości, nie brakuje pomysłów na jej dalszy rozwój.

Zobacz też: Amazon właśnie opróżnia mi portfel. Nowe gadżety z Alexą to zegarek, mikrofalówka, amplituner i wiele więcej!

Amazon podaje, że Alexa potrafi odpowiedzieć na większość pytań zadawanych przez głodnych wiedzy właścicieli urządzeń wyposażonych w asystenta głosowego. Jednak zdarzają się sytuacje, w których do mikrofonów trafiają pytania, z którymi sobie nie radzi, choć można odnieść wrażenie, że są bardzo łatwe — przynajmniej dla konkretnego grona osób. Kto skomponował muzykę do Władcy Pierścieni? Gdzie została pochowana Barbara Bush? Gdzie zimują nietoperze? To tylko niektóre z zaskakujących zapytań kierowanych do Alexy, z którymi sobie nie poradziła. Teraz to się zmieni. A wszystko dzięki programowi Alexa Answers.

Alexa Anwers rozwiązaniem na ograniczoną wiedzę wirtualnej asystentki

Alexa Answers to nowy pomysł Amazonu na nauczenie asystentki reagowania na niemal każde zadane pytanie. Firma przez ostatni miesiąc testowała rozwiązanie w wąskim gronie pracowników. Nowy program pozwala na ręczne dopisywanie odpowiedzi na zadane przez użytkowników Alexy pytania, które do tej pory pozostały bez jej reakcji lub kończyły się informacją, że ich nie rozumie. Przez ten czas udało im się wprowadzić ponad 100 tys. informacji zwrotnych.

Zobacz też: Oto pierwszy inteligentny głośnik, który kupisz w Polsce! Brawo, Amazon

A jak to działa? W aplikacji webowej, do której będą mogły się zalogować zaproszone osoby, pojawiają się pytania w wielu dziedzinach. Po wybraniu interesującego działu, należy wybrać którąś pozycję i podać odpowiedź. Ta może być później przekazywana do użytkowników, jednak Alexa poinformuje, że pochodzi ona od jednego z klientów Amazon.

Źródło: Amazon

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu