Apple

Akumulator MagSafe doładuje bezprzewodowo iPhone, za jedyne 499 PLN

Kamil Pieczonka
Akumulator MagSafe doładuje bezprzewodowo iPhone, za jedyne 499 PLN
14

Apple wprowadziło do swojej oferty dzisiaj bardzo ciekawe akcesorium, akumulator MagSafe. Jest to nic innego jak dodatkowa bateria mocowana do smartfonów iPhone 12 przy pomocy magnesu. Niestety na tym zalety tego rozwiązania się kończą.

Akumulator MagSafe - 499 PLN za 1460 mAh...

Dodatkowa bateria Apple jest genialna w swojej prostocie. Wystarczy ją przyłożyć do smartfona i dzięki wbudowanym magnesom z MagSafe automatycznie usadowi się na swoim miejscu i rozpocznie ładowanie smartfona. Żadnych przycisków, żadnych gniazd do podłączania zasilania, wszystko szybko i prosto dzięki bezprzewodowemu ładowaniu. Jedyne czego potrzebujecie to aktualizacja oprogramowania systemu iOS do wersji 14.7, która powinna pojawić się na dniach (czas dostawy akumulatora MagSafe to 5-7 dni roboczych).

Na tym jednak zalety tego akcesorium się kończą, akumulator o pojemności zaledwie 1460 mAh został wyceniony na bagatela 499 PLN (99 USD w USA), co z pewnością nie jest niską kwotą. Co więcej jego pojemność wystarczy zaledwie na doładowanie baterii w telefonie. iPhone 12 ma baterię o pojemności 2815 mAh, czyli niemal dwukrotnie więcej niż akumulator MagSafe. Co więcej moc ładowania z dodatkowej baterii jest mizerna, to zaledwie 5 W. Chyba, że do baterii podłączycie zasilacz o mocy min. 20 W, wtedy prędkość ładowania wzrośnie do 15 W, a przy okazji uzupełnicie energię zarówno w smartfonie, jak i w dodatkowej baterii. I pozostawicie wolny port w smartfonie, bo w takim przypadku dodatkowy akumulator służy jako bezprzewodowa ładowarka.

To wszystko sprawia, że akumulator MagSafe może przydać się w zasadzie tylko tym, którym wbudowana bateria nie wystarcza na cały dzień aktywności, szczególnie np. posiadaczom iPhone'a 12 Mini. Zapewnimy sobie dzięki temu o około 50% więcej czasu pracy, co w pewnych sytuacjach może mieć spore znaczenie. Wszyscy inni raczej nie będą skłonni wydać 499 PLN.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu