Android

Aktualizacja OTA do Androida 5.1 ruszyła [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Aktualizacja OTA do Androida 5.1 ruszyła [prasówka]
22

Jeżeli macie Nexusa, szykujcie go na zastrzyk z nowymi funkcjami i usprawnieniami. Aktualizacja OTA do Androida 5.1 właśnie ruszyła i lada dzień powinniście zobaczyć powiadomienie informujące o dostępności nowej wersji. Androida 5.1 OTA Aktualizacja do Androida 5.1 ruszyła. O zmianach, jakie w...

Jeżeli macie Nexusa, szykujcie go na zastrzyk z nowymi funkcjami i usprawnieniami. Aktualizacja OTA do Androida 5.1 właśnie ruszyła i lada dzień powinniście zobaczyć powiadomienie informujące o dostępności nowej wersji.

Androida 5.1 OTA

Aktualizacja do Androida 5.1 ruszyła. O zmianach, jakie wnosi pisałem już kilka dni temu. Tutaj tylko dodam, że system w najnowszej wersji kryje o wiele więcej smaczków niż można było podejrzewać. Warto zatem wypatrywać jego dostępności. W tej chwili na stronach Google pojawiły się już paczki z plikami aktualizacji, które można zainstalować ręcznie. Póki co jednak, mogą je pobrać jedynie posiadacze Nexusów 5, 6, 7 (2012 WiFi) oraz 10. Pozostali muszą czekać na OTA.

Mobilny Chrome 41

Chrome dla Androida został zaktualizowany do wersji z numerkiem 41. Zmian nie ma zbyt wielu i właściwie sprowadzają się one do obsługi odświeżania za pomocą przeciągnięcia palcem. Czyni to przygotowywanie aplikacji mobilnych działających w przeglądarce prostszym i daje znacznie szersze możliwości developerom. Jednocześnie pojawiła się już beta numer 42, gdzie zaimplementowano obsługę powiadomień ze stron www ( i póki co nic więcej).

Nowy sklep Google'a

Google otworzył swój pierwszy stacjonarny sklep w Londynie. Równolegle pojawił się zupełnie nowy sklep Google Store w sieci, gdzie można znaleźć wszystkie produkty kalifornijskiej firmy: Chromebooka Pixel, smartfona i tablet Nexus, Chromecasta, Nexus Playera i termostaty Nest. Sklep, co prawda nie jest dostępny w Polsce, ale... został przetłumaczony na nasz język. Nie łudźcie się jednak, że kupicie cokolwiek - najczęściej wyświetlaną frazą jest tutaj: "produkt niedostępny w Twoim kraju".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidAndroid 5.1