Bezpieczeństwo w sieci

Aktualizacja oprogramowania ESET dla domu i małych firm

Krzysztof Kurdyła
Aktualizacja oprogramowania ESET dla domu i małych firm
7

Chyba każdy, kto korzysta z internetu wie, oby tylko ze słyszenia, ile niebezpieczeństw czai się na nas w tym przyjaznym na co dzień środowisku. Wirusy, szyfrowanie danych w celu wyciągnięcia okupu, kradzieże haseł dotykają tak firmy, jak i zwykłych ludzi. Jednym ze sposobów zabezpieczenia się przed nimi, jest skorzystanie z oprogramowania z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jedną z najbardziej znanych firm tego typu jest ESET, a jego kompleksowy zestaw narzędzi właśnie doczekał się sporej aktualizacji.

Nowe skanery i usprawnienia

Dwiema ważnymi nowościami, które trafiły do najnowszej wersji oprogramowania są skanery rejestru systemowego oraz baz danych WMI. Rozbudowany został moduł monitora sieci domowej, który potrafi zidentyfikować jeszcze więcej podłączonych do niej urządzeń.

Z racji tego, że jedną z atrakcyjniejszych rzeczy dla cyberprzestępców są hasła do naszych kont bankowych, szczególny nacisk położono na ograniczenie możliwości wycieków w tym zakresie. Jeśli skorzystacie z ESET Internet Security lub ESET Smart Security Premium, kompatybilne przeglądarki będą mogły pracować w bezpiecznym trybie, gdzie komunikacja na linii program - klawiatura będzie szyfrowana. Dzięki temu zostaniemy zabezpieczeni przed atakami keyloggerów.

Oprogramowanie będzie nas też informować, gdy w systemie będzie włączona funkcja Remote Desktop Protocol (umożliwiające pracę zdalną na naszym komputerze), którą część przestępców także może chcieć wykorzystać do ataku na nas.

Hasła pod kontrolą

W ramach ESET Smart Security Premium możemy też skorzystać z nowej, przebudowanej wersji menadżera haseł. Dostępny jako niezależna aplikacja lub rozszerzenie do przeglądarek internetowych, umożliwi w najnowszej wersji między innymi funkcj zdalnego wylogowania ze stron czy czyszczenia historii przeglądarek.

SI w służbie cyberbezpieczeństwa

Rozbudowano także moduł bezpieczeństwa nadzorujący procesy uruchomione w systemie operacyjnym. HIPS (Host-based Intrusion Prevention System) przy użyciu zaawansowanej analizy behawioralnej analizuje bieżące operacje systemu i wyszukuje podejrzane operacje, umożliwiając użytkownikowi ich blokowanie, a także tworzenie reguł.

Firma udostępniła wersję testowe oprogramowania tutaj. Osoby posiadające aktywne oprogramowanie tej firmy otrzymają bezpłatne aktualizacje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu