Nokia

Aktualizacja dla Windows Phone tuż za rogiem. Oto nowości w Lumia Black

Konrad Kozłowski
Aktualizacja dla Windows Phone tuż za rogiem. Oto nowości w Lumia Black
28

Mająca pojawić się w ciągu najbliższych kilku tygodni aktualizacja o nazwie Lumia Black dla wybranych modeli Nokii przyniesie kilka nowości, które bez wątpienia ułatwią i usprawnią pracę z systemem Windows Phone. Z tej okazji Nokia przygotowała także kilka miłych niespodzianek. Zaangażowanie Noki...

Mająca pojawić się w ciągu najbliższych kilku tygodni aktualizacja o nazwie Lumia Black dla wybranych modeli Nokii przyniesie kilka nowości, które bez wątpienia ułatwią i usprawnią pracę z systemem Windows Phone. Z tej okazji Nokia przygotowała także kilka miłych niespodzianek.

Zaangażowanie Nokii w rozwój oprogramowania dostępnego na smartfonach Lumia nie powinno nikogo dziwić. Po tym jak fiński producent stracił wysokie pozycje w rankinach sprzedaży na większości rynków, jedyne co pozostało zrobić to postawić wszystko na jedną kartę. Tą kartą jest właśnie Windows Phone. Efektem tego działania jest robiąca naprawdę spore wrażenie lista usług i aplikacji dostępnych tylko dla posiadaczy telefonów z serii Lumia. Na tym jednak Nokia nie poprzestaje, czego najlepszym dowodem jest zbliżające się uaktualnienie Lumia Black. Zawiera ono zmiany, które pojawiają się w trzeciej aktualizacji systemu Windows Phone 8 od Microsoftu.

W pierwszej kolejności warto skupić się na funkcji folderów, które pozwolą teraz użytkownikom na umieszczenie na ekranie głównym jeszcze większej ilości skrótów do aplikacji. Jest to możliwe dzięki aplikacji Foldery, która dostępna jest już w Windows Phone Store. Folderami zarządzamy naturalnie wewnątrz aplikacji, lecz zostało to rozwiązane w przemyślany sposób, więc uporządkowanie ikon nie zajmie nam za dużo czasu. Ponadto dzięki aktualizacji możliwe będzie ustawienie własnych dźwięków dla powiadomień o nowych wiadomościach, mailach i przypomnieniach.

Opcja zamykania działających w tle aplikacji to także nowość, które oczekiwaliśmy od pewnego czasu - już niedługo będzie ona dostępna. Do naszy rąk trafi także aplikacja Nokia Storyteller umożliwiająca dodawanie zdjęć do wirtualnych map i uzupełnić dodatkowe informacje na ich temat. Nokia Beamer ułatwi dzielenie się z innymi tym co dzieje się na ekranie naszego smartfona - odpowiedni link można szybko przesłać komuś za pomocą SMS-a lub e-maila.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie aplikacjami zbierającymi informacje na temat naszych aktywności fizycznych, Nokia zdecydowała się na dodanie do systemu funkcji krokomierza. Dane zebrane przez telefon będą na bieżąco wyświetlane na ekranie blokady, więc będą zawsze pod ręką. Sam ekran blokady także otrzymał kilka zmian - między innymi będziemy mogli zdecydowac o kolorze wyświetlanych informacji. Modele 1020 oraz 1520 doczekały się także wsparcia dla plików RAW w aplikacji Nokia Camera i są to na razie jedyne modele, dla których aktualizacja systemu jest już dostępna. Pozostałe smartfony, czyli modele 925, 920, 820, 720, 625, 620 i 520 mają otrzymać ją na przestrzeni najbliższych tygodni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu