Google

Akcesoria dla Google Glass? Nadchodzą. I co powiecie na pływający sklep?

Konrad Kozłowski
Akcesoria dla Google Glass? Nadchodzą. I co powiecie na pływający sklep?
8

Zapał Google nie słabnie, a projekt Glass rozwija się w najlepsze. Oprócz zwiększenia się grona użytkowników, którzy będą mieli szansę być pierwszymi osobami testującymi Glass przed pojawieniem się na sklepowych półkach, Google przygotowuje także ofertę akcesoriów dla tego gadżetu. Nie są tanie, ich...

Zapał Google nie słabnie, a projekt Glass rozwija się w najlepsze. Oprócz zwiększenia się grona użytkowników, którzy będą mieli szansę być pierwszymi osobami testującymi Glass przed pojawieniem się na sklepowych półkach, Google przygotowuje także ofertę akcesoriów dla tego gadżetu. Nie są tanie, ich liczba również na razie nie powala, ale przecież to dopiero początki.

Wśród oferowanych akcesoriów nie należy doszukiwać się jak na razie niczego specjalnego. Mimo to, zainteresowanie nimi jest naprawdę spore i choć na obecną chwilę trzy z czterech dodatków nie są już dostępne to w chwili oficjalnego startu sklepu nie powinno być to problemem. Użytkownicy Google Glass będą mogli nabyć przezroczysty panel "Clear Shield" dla swojego egzemplarza Glass, słuchawkę mono, zestaw kabla i ładowarki dedykowanej Google Glass oraz etui.

Ceny również nie należą to zbyt atrakcyjnych - za panel klientom przyjdzie zapłacić aż 75 dolarów (około 230 złotych), zestaw do ładowania to wydatek rzędu 50 dolarów (ponad 150 złotych), zaś słuchawka mono również kosztować ma 50 dolarów. Odpowiednie osoby są rozpoznawane jako posiadacze okularów, dlatego po odwiedzeniu adresu glass.google.com/getglass mogą oni przeglądać zawartość sklepu.

Biorąc pod uwagę brak dostępności okularów w sprzedaży detaliczniej, można dostrzec ogromne zaangażowanie Google w ten projekt. W momencie uruchomienia sprzedaży firma dysponować już powinna pokaźną ilością akcesoriów oraz aplikacji, których regularnie przybywa. Przyszłość rysuje się w naprawdę dobrych barwach, choć największe obawy wobec Glass dotyczą kwestii szeroko pojętej prywatności - zarówno posiadacza gadżetu, jak i osób z jego otoczenia. Jak Google poradzi sobie z tą przeszkodą?

Ciekawe doniesienia pojawiają się odnośnie samej akcji promocyjnej okularów. Według ostatnich informacji Google ma przygotowywać naprawdę duży, unoszący się na powierzchni wody sklep. Nie są to informacje potwierdzone, lecz wcale nie zdziwiłbym się gdyby tak właśnie było. Wyjątkowy produkt zasługuje na wyjątkowe traktowanie w kwestii marketingu prawda?

Niewiele mówi się także o cenie Google Glass, gdy te pojawią się w sprzedaży. Co ciekawe, ma ona wynieść mnie niż 1500 dolarów, które przyszło zapłacić za okulary pierwszy Explorerom. Bylibyście zainteresowani takim gadżetem w cenie pomiędzy trzema, a czterema tysiącami złotych, gdyby tyle miały nas kosztować "prawdziwsze" wspomnienia?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleOkularyGlass