Moje przemyślenia

Airbag dla telefonu? Amazon już to opatentował

Grzegorz Marczak
Airbag dla telefonu? Amazon już to opatentował
13

System ma ponoć używać wbudowanych sensorów ruch które znajdują się już praktycznie w każdym telefonie. Kiedy sensory wykryją, że telefon spada zostaną wypuszczone mini poduszki, które mają zamortyzować upadek i uchronić nasz telefon przez zniszczeniem. Tak to się dzieje naprawdę i takie rozwiązanie...

System ma ponoć używać wbudowanych sensorów ruch które znajdują się już praktycznie w każdym telefonie. Kiedy sensory wykryją, że telefon spada zostaną wypuszczone mini poduszki, które mają zamortyzować upadek i uchronić nasz telefon przez zniszczeniem. Tak to się dzieje naprawdę i takie rozwiązanie opatentowała firma Amazon - jest też opcja, że Daily Mail od którego wyszła ta wiadomość robi sobie ze wszystkich jaj (choć to nie pierwszy kwietnia).

Ten mini system airbagów można też użyć do innych urządzeń, wyobraźmy sobie na przykład spadający tablet:) Gorzej jeśli poduszki odpalą w momencie kiedy rzucamy urządzenie na łóżko. W końcu nikt tutaj nie mierzy siły uderzenie a jedynie fakt, że telefon czy tablet nagle zaczyna szybko się przemieszczać oraz kierunek lotu.

W opisie patentu znajdziemy informacje, że system będzie używał wbudowanego żyroskopu, kamery, sensorów ruchu, kamery i chyba czegokolwiek się da aby stwierdzić, że telefon jest w "locie"

Ciekawe czy Amazon będzie wypuszczał dwie wersje na przykład Kindle Fire? Z airbag i bez a może będzie można dokupić sobie pakiet bezpieczeństwa...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileAmazonsmartphone