Felietony

Netia w specjalnym konkursie dla czytelników Antyweb - do wygrania Netia Player i HBO GO

Grzegorz Marczak
Netia w specjalnym konkursie dla czytelników Antyweb - do wygrania Netia Player i HBO GO
33

Doczekałem się czasów, że do oglądani telewizji wystarczy jedynie internet i małe pudełko przy telewizorze. Nie mówię tutaj o takich produktach w stylu Google TV czy Apple TV ale o normalnych programach telewizyjnych wraz z kanałami premium. Od jakiegoś czasu testuję taki właśnie zestaw czyli Netia...

Doczekałem się czasów, że do oglądani telewizji wystarczy jedynie internet i małe pudełko przy telewizorze. Nie mówię tutaj o takich produktach w stylu Google TV czy Apple TV ale o normalnych programach telewizyjnych wraz z kanałami premium. Od jakiegoś czasu testuję taki właśnie zestaw czyli Netia Player oraz HBO Go i muszę przyznać, że jest naprawdę niezły (szczególnie dostęp do biblioteki seriali HBO).

I właśnie taki zestaw mam dla was drodzy czytelnicy do wygrania. Razem z firmą Netia specjalnie dla czytelników Antyweb mamy konkurs w którym do wygrania bezterminowe korzystanie z urządzenia Netia Player wraz z usługą HBO GO (HBO GO TV). To za pierwsze miejsce natomiast nagrodzimy też drugi i trzecie za które dostaniecie bezterminowy dostęp do usługi HBO GO.

O nagrodzie czyli Netia Player

Zanim przedstawię zasady konkursu jeszcze słowo o sprzęcie który jest do wygrania. Netia Player to małe pudełko które z jednej strony podłączamy kablem HDMI do telewizora a z drugiej strony do naszego domowego internetu. I właściwie to wszystko jeśli chodzi o instalacje telewizji. Netia Player umożliwia oglądanie telewizji, przeglądanie programu TV oraz odtwarzanie własnych zdjęć, filmów i muzyki z USB, komputera oraz dysków przenośnych i działa to naprawdę sprawnie (obsługuje sporo formatów plików oraz formatów napisów w tym txt). Do tego jest to dekodera telewizji cyfrowej i naziemnej telewizji cyfrowej w jednym.

W moim przypadku bardziej niż telewizją zainteresowany byłem aplikacjami dostępnymi w Netia Player czyli iPla, HBO Go, kinoplex, Youtube itp. Dobra głównie HBO GO - obsługa całego systemu jest na tyle banalna, że raczej nie trzeba się tutaj rozpisywać. W menu aplikacje wybieramy HBO GO i działa. Początkowo musimy odczekać sekundę lub dwie aby aplikacja złapała najlepszą jakość obrazu ale później nie można mieć zastrzeżeń. Wprawdzie do oglądania HBO GO na ekranie TV zalecane jest łącze od 2Mb/s wzwyż ale to chyba dzisiaj nie jest specjalny problem.

Generalnie pierwszy raz bawiłem się tego typu zestawem (oferującym normalne kanały TV + kanały premium) telewizji przez internet i byłem zaskoczony dobrą jakością materiałów filmowych. Jedynie do czego mogę się przyczepić to przy ostatnio oglądanym filmie nagle zawiesił się i ujrzałem komunikat utraty komunikacji, nie wiem jednak czy był to problem związany z moim internetem czy urządzeniem. Przy obejrzeniu kilkunastu odcinków z HBO Go nie miałem takich efektów.

Konkurs

Nie przynudzając jednak za bardzo przejdę do rzeczy. Otóż jak wspomniałem w Netia Player mamy dostęp również do różnego rodzaju aplikacji. Aplikacje telewizyjne to jednak nieco inna bajka wymyślenie czegoś ciekawego nie jest tak łatwe - tutaj nie mamy klawiatury ani ekranu dotykowego a moc TV też jest ograniczona. Dlatego też popularnością cieszą się tylko najbardziej oczywiste programy takie jak TVN Player, iPla itp.

Zadaniem w konkursie będzie więc wymyślenie nowej innowacyjnej / zaskakującej aplikacji na urządzenie Netia Player. Łatwo nie będzie ale jak wspomniałem nagrody są bardzo ciekawe. Za pierwsze miejsce bezterminowo Netia Player + HBO GO, za drugie i trzecie bezterminowo HBO. Także zapraszam do zabawy - swoje pomysły przesyłajcie na adres biuro@antyweb.pl w temacie wpisując "konkurs Netia Player". Zgłoszenia przyjmowane będą do 29.12.2012.

Poniżej zamieszczam oficjalny regulamin:

1. Konkurs rozpoczyna się dokładnie teraz, czyli 15.12.2012
2. Nagrodą w konkursie jest: za 1. miejsce bezterminowe korzystanie z urządzenia Netia Player wraz z usługą HBO GO (HBO GO TV), za 2. i 3. miejsce: bezterminowy dostęp do usługi HBO GO. W/w usługi są świadczone na bazie usługi dostępu do internetu Netii.
3. Sponsorem nagrody jest firma Netia S.A.
4. Sponsor nagrody uiści odpowiedni podatek, związany z nagrodą.
5. Ci, którzy podejmą rękawicę mają dwa tygodnie (czyli do 29.12.2012) na wymyśleniu innowacyjnej / zaskakującej aplikacji na urządzenie Netia Player.
6. Zgłoszenia zawierające słowny lub graficzny opis aplikacji należy nadsyłać na adres biuro@antyweb.pl.
7. Wszelkie zgłoszenia, zawierające obraźliwe czy też złośliwe teksty w stosunku do firm, oferujących daną usługę / produkt czy też firm, publikujących oferty będą kasowane. Celem jest dobra zabawa, a nie popis zgryźliwości i złośliwości.
8. Zwycięzcę wybieram osobiście razem ze sponsorem nagrody. Jeśli chodzi o kryteria to liczy się kreatywność i oczywiście dobry pomysł.
9. Zwycięzca zostanie ogłoszony 03.01.2013
10. Wykluczenia z konkursu : Ja i moi krewni ani tez pracownicy i współpracownicy firmy Netia S.A. nie mogą brać udziału w konkursie i wygrać nagród.
11. Organizatorem konkursu jest Grzegorz Marczak i do niego możecie kierować ewentualne reklamacje (na adres grzegorz.marczak@gmail.com) do dwóch tygodni po zakończeniu konkursu

Zapraszam do zabawy!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

InternetantywebHBO GOhbo