Felietony

Agora sprząta - Technonews zamknięty, Wyhacz i Smart24 następne

Grzegorz Marczak
Agora sprząta - Technonews zamknięty, Wyhacz i Smart24 następne
23

Czyżby Agora zaczęła nowy rok od mocnego postanowienia poprawy i czystek wśród swoich serwisów i blogoidów? Z dniem 12 stycznia pożegnał się z czytelnikami serwis technonews.pl. Był to taki blogoid z newsami technologicznymi, bardzo często linkowany przez główną stronę gazeta.pl. Widać jednak, ze al...

Czyżby Agora zaczęła nowy rok od mocnego postanowienia poprawy i czystek wśród swoich serwisów i blogoidów? Z dniem 12 stycznia pożegnał się z czytelnikami serwis technonews.pl. Był to taki blogoid z newsami technologicznymi, bardzo często linkowany przez główną stronę gazeta.pl. Widać jednak, ze albo nie wyszło albo też nastąpiły redukcje wśród redakcji tego i podobnych mu serwisów.

Całkiem możliwe, że podobny los czeka również serwis Wyhacz.pl oraz Smart24.pl. Obie strony ostatni raz aktualizowane były w grudniu 2009 i od tamtego momentu jest cisza.

[Aktualizacja] Dziwna sprawa - w trakcie pisania tej notki okazało się, że informacja o zamknięciu Technonews zniknęła ze strony głównej. Ślady jak zwykle zostały w Google:

Zakładam jednak, że zarówno Technonews jak i Wyahacz oraz Smart24.pl zostaną zamknięte. Wygląda więc na to, że nie wystarczy stworzyć redakcję, postawić przed nią ambitne cele ilościowe oraz często linkować z głównej strony portalu. Blogoidy nie sprawdzają się pewnie też jeśli chodzi o generowanie zysków i odsłon. Może więc Agora zamiast tworzyć własne pseudo blogi powinna zacząć kupować? Świetnym ruchem było np. przejęcie jednego z najlepszych blogów o grach czyli polygamia.pl (jestem regularnym czytelnikiem, pozdrawiam całą redakcję!). Marka znana od dawna w internecie, autorzy to zapaleni maniacy potrafiący pisać i to wystarczy. Niczego więcej nie potrzeba choć oczywiście promocja ze strony portali nikomu nie zaszkodzi :)

Czy taki sam poziom może osiągnąć np. redakcja Technonews (użyję go jako przykładu, nie mam nic ani to tego serwisu ani do jego autorów) czy innego blogoida pisanego na zlecenie? Moim zdaniem nie - i nie chodzi tutaj o definicję blogoida, liczbę piszących czy ilość newsów. Moim zdaniem po kilku teksach widać czy autor interesuje się opisywanym zagadnieniem czy też młóci posty na ilość według zlecenie jakie otrzymał.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gazeta.plagora