Akcja Partnerska

Advoider Lite to aplikacja, którą powinni zainstalować wszyscy oglądający telewizję!

Kamil Świtalski
1

Reklamy w telewizji to jeden z tych powodów, dla których wielu miłośników nowoczesnych technologii zdecydowało się zamienić klasyczne programy TV na zestaw aplikacji VOD. A co jeżeli powiedziałbym wam, że doczekaliśmy się czasów, w których to aplikacje pomogą nam lepiej zaplanować wolny czas, dzięki informacjom na temat bloków reklamowych? Tak działa Advoider Lite: nowa, polska aplikacja, obok której widzowie sięgający po "klasyczną" telewizję nie powinni przejść obojętnie.

Advoider Lite to jeszcze pachnąca świeżością propozycja od QDIQO. I choć głównym zadaniem aplikacji jest informowanie użytkowników o blokach reklamowych na wybranych przez niego kanałach, to na tym jej możliwości się jeszcze nie kończą — ale więcej o tym za chwilę. Zacznijmy od początku.

Podstawową funkcją programu jest informowanie użytkownika o blokach reklamowych na wybranych przez niego programach: stosowne powiadomienia otrzyma on przy rozpoczęciu i zakończeniu ich emisji: na 16 monitorowanych kanałach, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Jako że obecnie w ofertach operatorów czekają na nas, dosłownie, setki kanałów — twórcy Advoider Lite postanowili nam nieco ułatwić zadanie i przygotowali pakiety posegregowane platformami. Wśród zdefiniowanych ustawień są: Cyfrowy Polsat, nc+, DVB-T, UPC - Horizon i Kaon, UPC - Mediabox, Vectra, Orange TV, Multimedia, INEA, NETIA, TOYA. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby utworzyć swój własny pakiet!

Poza tym program daje nam również możliwość łatwego filtrowania interesujących nas kanałów (wyświetlanie wyłącznie tych monitorowanych, naszych ulubionych kanałów lub kategorii), a także ich sortowanie według tych samych wytycznych. Na pierwszy rzut oka to tylko drobiazgi, ale przy dziesiątkach rozmaitych propozycji — to właśnie dzięki nim odnalezienie interesujących nas treści staje się dużo łatwiejsze. Kiedy już wybierzemy interesujący nas plan, a także wskażemy nasze ulubione programy, możemy przejść do korzystania z głównej części aplikacji: czyli informacji o blokach reklamowych.

Główna strona Advoider Lite przedstawia zestaw kanałów telewizyjnych. Ich kolejność różnić się będzie w zależności od naszych ulubionych. Jedno jest pewne: przy każdym z nich na pierwszy plan wysuwać się będzie nie tylko nazwa emitowanego właśnie programu, ale także informacja na temat tego, za ile rozpocznie lub zakończy się blok reklamowy. Wybierając któryś z kanałów, przechodzimy do pełnej listy nadchodzących programów. Tak, Advoider Lite poza tym, że zapewni nam dostęp do najświeższych informacji na temat emisji reklam, to z powodzeniem zastąpi także inne aplikacje z programem telewizyjnym.

Ogromnym plusem jest możliwość sprawdzenia na liście gdzie są emitowane reklamy, a gdzie nie. Myślę, że wielu z nas przywykło już do tego, że kolejne stacje w tej samej chwili lubią raczyć nas reklamami, przez co trafienie na jakiś inny film, serial czy po prostu program w telewizji — staje się niezwykle trudne. To kolejne zadanie, w którym śpiewająco pomoże nam Advoider Lite. Co więcej: dzięki rozbudowanym opcjom powiadomień, aplikacja zadba także o to, abyśmy nigdy nie zapomnieli o interesujących nas produkcjach. Przypomnienia pozwalają ustawić komunikaty (standardowo: 15, 30, 45 lub 60 minut przed programem — ale możemy także zdefiniować własny czas), gdy te będą wchodzić na antenę. Wówczas otrzymamy stosowne powiadomienie na ekranie naszego smartfona lub tabletu. A jeżeli z różnych przyczyn nie będziemy mogli go obejrzeć, to spokojnie — aplikacja zadba o to, abyśmy otrzymali informacje dotyczące kolejnych emisji oraz powtórek wybranych przez nas programów.

Kilka słów należy się także samej aplikacji, która mimo całego zastępu przydatnych funkcji — pozostaje niezwykle schludna i czytelna. Nie sposób się tam gdziekolwiek zgubić: twórcy zadbali o to, aby całość była jak najbardziej klarowna: zarówno część "administracyjna" związana z zarządzaniem naszym kontem, jak i ta "właściwa", z której korzystać będziemy najczęściej. W razie jakichkolwiek wątpliwości, na każdego użytkownika czeka profesjonalnie przygotowany samouczek, który jest na tyle zwięzły, że nie zdąży nikogo zanudzić — a jednocześnie obrazowo tłumaczy krok po kroku wszystkie tajniki związane z użytkowaniem Advoider Lite. Wszystko działa sprawnie i bez zarzutu!

Advoider Lite: ile to kosztuje?

Aplikację Advoider Lite można pobrać za darmo na platformie Google Play oraz App Store— i każdy nowy użytkownik przez czternaście dni może korzystać z aplikacji bezpłatnie, bez ograniczeń. Ma dostęp do wszystkich jej funkcji. Po okresie próbnym staniemy przed dylematem, co dalej. Aplikacja umożliwi nam darmowy dostęp do programu telewizyjnego — ale to tyle. Jeżeli zechcemy skorzystać z pozostałych funkcji, po które wcześniej sięgaliśmy, czas zainteresować się tamtejszymi formami subskrypcji. Twórcy aplikacji przygotowali dla nas trzy plany:

  • miesięczny, jednorazowy – 4,99 zł;
  • miesięczny, autoodnawialny — 4,99 zł;
  • 3-miesięczny, autoodnawialny – 12,99 zł;
  • półroczny, autoodnawialny – 23,99 zł.

Warto zwrócić szczególną uwagę na opcję miesięczną z opłatą odnawialną, która kosztuje tyle samo, a automatycznie, co miesiąc, będzie przedłużać czas trwania abonamentu. Daje ona użytkownikom sporą dowolność — i zapewnia pełną kontrolę, a przecież o to chodzi!

Specjalnie dla czytelników AntyWeb, twórcy aplikacji mają do rozdania 30 kodów dla iOS i 30 kodów dla Androida na 31-dniową subskrypcję Advoider Lite. Jeżeli jesteście zainteresowani, oto co musicie zrobić:

  1. Pobrać i zainstalować aplikację z App Store lub Google Play.
  2. Dokonać rejestracji.
  3. W Menu aplikacji w zakładce Pomoc, w formularzu kontaktowym, podać swoje dane, a w treści wpisać "Antyweb – 45dni".
  4. W przeciągu 24h nastąpi aktywacja subskrypcji.

Wpis powstał przy współpracy z QDIQO, twórcami aplikacji Advoider Lite.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu