Felietony

ActiveInbox 4: Wygodne zarządzanie zadaniami w Gmailu

Gniewomir Świechowski
ActiveInbox 4: Wygodne zarządzanie zadaniami w Gmailu
Reklama

Jeszcze w ramach guestpostingu pisałem na Antyweb o GTDInbox - dodatku do przeglądarki, który ułatwiał wykorzystywanie Gmaila do zarządzania swoim cza...


Jeszcze w ramach guestpostingu pisałem na Antyweb o GTDInbox - dodatku do przeglądarki, który ułatwiał wykorzystywanie Gmaila do zarządzania swoim czasem i zadaniami. Od tego czasu przeszedł on poważną ewolucję i z utrzymywanego w czasie wolnym gadżetu zamienił się w pełny etat dla swojego twórcy, zmieniając przy okazji nazwę na ActiveInbox . Z wersji na wersję pojawiały się nowe funkcje, usuwane były błędy i testowane różnorodne koncepcje. Ukoronowaniem tych wysiłków jest wersja 4.0.2.2. Doszlifowana tak graficznie, jak i pod względem usability.

Reklama

Czym to się je?


Dla nie zorientowanych w temacie, ActiveInbox to dodatek, który próbuje ułatwić stosowanie filozofii Getting Things Done i ZeroInbox w połączeniu z Gmailem (choć nadchodzą już wersje np. dla Outlooka). Umożliwia nadawanie konwersacjom statusów(akcja, oddelegowane, być może, zakończone), kontekstów wskazujących miejsce realizacji (np. Warszawa, Kraków, Dom, Firma), czy grupowanie ich w projekty ( np. Książka, Firma, Rocznica, Strona internetowa itd.).

Idzie nowe

Długo by się można rozpisywać o wszystkich funkcjach ActiveInbox, więc opiszę tylko najważniejsze różnice między jego wcześniejszymi wersjami, które zauwazyłem korzystajac przez ostatni tydzien już z nowej wersji. Zainteresowanym kontekstem polecam artykuł wyjaśniający jak stosować ActiveInbox.

  • Znacznie ładniejszy i bardziej spójny interfejs, skutecznie chroniący dodatek przed konfliktami z innymi wtyczkami, ew. problemami wynikłymi ze zmian w Gmailu.
  • Możliwość tworzenia pod projektów.
  • Możliwość ustalania deadlineów dla konwersacji/zadań. (wersja premium)
  • Podczas wyszukiwania dwie zakładki z wynikami, Gmailowa i zawierająca "aktywne" wyniki.
  • Okienko szybkiej zmiany kluczowych opcji (sposób sortowania wyników wyszukiwania).

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama