Telekomy

A Tobie ile GB transferu danych zostaje każdego miesiąca? Oddaj je potrzebującym

Grzegorz Ułan
A Tobie ile GB transferu danych zostaje każdego miesiąca? Oddaj je potrzebującym
21

Ostatnie lata w ofertach naszych telekomów upłynęły pod znakiem systematycznego wzrostu udostępnianego klientom transferu danych. Kilkadziesiąt GB to już nie rzadkość, pytanie tylko ile z nich każdy z nas wykorzystuje?

Orange w odpowiedzi na to pytanie wpadł właśnie na świetny pomysł udostępnienia go tym, którzy rzeczywiście go potrzebują. Wszystko w ramach akcji „Pomagajmy Gigabajtami” uruchomionej wraz z Fundacją Dorastaj z Nami.

Jak oddać swoje niewykorzystane GB? Jeśli korzystacie z następujących ofert: Smart Plan LTE, Smart Plan LTE Główny, Plan Komórkowy, Plan Mobilny, Orange Love oferta głosowa, Internet Mobilny wystarczy, że wyślecie darmowego SMS-a o treści „ODDAJEGB” pod numer 80820 lub aktywujecie udział w akcji „Pomagajmy Gigabajtami” na swoim koncie Mój Orange.

Orange zsumuje na koniec miesiąca zebrane w ten sposób GB i przeliczy na darmowe usługi dla potrzebujących rodzin.

Za każde zebrane 2000 GB Orange udostępni darmowy internet na 24 miesiące jednej potrzebującej rodzinie. Rodzaj dostępu do internetu: mobilny, stacjonarny, czy Orange Światłowód będzie zależał od indywidualnej sytuacji rodziny, czy uwarunkowań technicznych miejsca zamieszkania. W ten sposób podopieczni Fundacji Dorastaj z Nami zyskają możliwość korzystania z sieci, potrzebną w edukacji, rozwoju zainteresowań czy kontaktu z rówieśnikami. Z kolei Fundacja Orange przeprowadzi dla dzieci z obdarowanych rodzin webinarium, na którym pokaże, jak korzystać z internetu bezpiecznie i odpowiedzialnie.

Szkoda, że akcja nie obejmuje też klientów ich submarki - nju mobile. Sprawdziłem na swoim koncie rachunki za ostatnie 3 miesiące i średnio miesięcznie wykorzystuje tylko 4,37 GB (w domu przełączam się na WiFi, by korzystać z Wifi Calling). Tak więc co miesiąc mógłbym oddać po 25 GB potrzebującym. A Wy ile zużywacie swojego dostępnego transferu w miesiącu?

Źródło: Orange.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu