6

30 stycznia do gry wkracza nowy gracz – BlackBerry 10

Z uzyskanych właśnie, potwierdzonych informacji, firma RIM ogłosiła dziś, że premiera jej zupełnie nowego systemu mobilnego BlackBerry 10, będzie miała miejsce 30 stycznia 2013 roku, w kilku krajach jednocześnie. Wiemy też na pewno, że będzie to system dorównujący funkcjonalnością i wyglądem obecnie przodującym na rynku systemom, takim jak Android, iOS czy Windows Phone. Czy zagrozi […]


Z uzyskanych właśnie, potwierdzonych informacji, firma RIM ogłosiła dziś, że premiera jej zupełnie nowego systemu mobilnego BlackBerry 10, będzie miała miejsce 30 stycznia 2013 roku, w kilku krajach jednocześnie.

Wiemy też na pewno, że będzie to system dorównujący funkcjonalnością i wyglądem obecnie przodującym na rynku systemom, takim jak Android, iOS czy Windows Phone. Czy zagrozi lub pokrzyżuje szyki w obecnym układzie sił? Z wielu zapowiedzi i informacji zamieszczanych w sieci z doświadczeń z developerską wersją tego systemu, śmiało można stwierdzić, że będzie trzeba się liczyć z tym nowym/starym graczem na rynku.

Patrząc na dokonania Microsoftu, który również późno obudził się w tym sektorze ze swoim Windows Phone, myślę, że RIM, choć jeszcze dużo później, ma spore szanse jeszcze mocno zaistnieć na tym rynku. Bogata historia, rzesze wiernych fanów marki mogą sprawić, iż szybko dołączy do przodujących obecnie systemów. Osobiście mocno kibicuje tej firmie, wierzę, że jest jeszcze miejsce na tym rynku dla nowego, odmienionego – BlackBerry 10.