17

A jednak Windows Phone 7 sprzedaje się dobrze! 1,5 miliona w 6 tygodni

Miałem racje pisząc, że ocenianie potencjału jakiegokolwiek produkty po pierwszym dniu sprzedaży nie ma zbyt wielkiego sensu. Dowodem na to jest ujawniony dzisiaj przez Microsoft wynik sprzedaż telefonów z nowym mobilnym systemem Windows Phone 7. Według MS w ciągu 6 tygodniu od premiery do sklepów (jeszcze nie do końcowy klientów) trafiło 1,5 milion telefonów z […]

Miałem racje pisząc, że ocenianie potencjału jakiegokolwiek produkty po pierwszym dniu sprzedaży nie ma zbyt wielkiego sensu. Dowodem na to jest ujawniony dzisiaj przez Microsoft wynik sprzedaż telefonów z nowym mobilnym systemem Windows Phone 7. Według MS w ciągu 6 tygodniu od premiery do sklepów (jeszcze nie do końcowy klientów) trafiło 1,5 milion telefonów z systemem WP7.

W tym miejscu można by zacząć porównywanie do tego jakie wyniki osiągnął pierwszy, drugi czy trzeci iPhone lub też telefony z systemem Android. Tego sparing na liczby również nie jest najlepszym pomysłem. Android czy iPhone to produkty startujące na rynku w zupełnie innych okolicznościach i warunkach. Microsoft jako ostatni z grupy liderów wprowadza nowy system i musi gonić konkurencje.

Moim zdaniem MS nie celuje jednak w Apple – jego główny zadaniem powinno być odebranie udziałów Google jeśli chodzi o rynek mobilny – to te dwie firmy będą teraz ścigać się o miano nowoczesnego i uniwersalnego (nie przypiętego do jednego producenta) systemu mobilnego. Jeśli jeszcze okazałoby się, że do gry włącza się Nokia udostępniając swój telefon Google i MS to mielibyśmy już naprawdę fascynującą rywalizację.

Osobiście kibicuję Microsoftowi, WP7 to naprawdę pozytywnie zaskakujący system. Tym razem MS nie powielało znanych i sprawdzonych wzorców, nie kopiowało Androida czy iOS lecz stworzyło od postawa coś kompletnie nowe i zarazem całkiem funkcjonalnego.

W przyszłości zmieniając telefon będę miał więc dość spory zgryz. iOS jest genialny jeśli chodzi o aplikacje, Androida daje mi więcej swobody i jest świetnie zintegrowany z usługami Google, z kolei WP7 wygląda na rozwojową platformę.